fbpx

„Metsavaikusest merele“

„Metsavaikusest merele“

Reedel, 5. aprillil avavad Kuressaare Raegaleriis ühisnäituse „Metsavaikusest merele“ kaks naiskunstnikku – Vilja Promet (õlimaalid) ja Ülle Linnuste (pastellid). Vilja Promet on sündinud 1948 Viljandimaal ja Ülle Linnuste 1948 Tartumaal.

Nad olid kursusekaaslased Tartu Kunstikoolis, mille järel omandasid kõrghariduse Eesti Kunstiakadeemias, mille lõpetasid Vilja Promet tarbekunstnikuna (metall- ehistöö) ja Ülle disainerina (disaini eriala). Töötades oma erialadel tegelesid nad pidevalt ka maalimisega.

Aastast 2005 kuuluvad mõlemad kunstnikud kunstirühmitusse „Kvint“, mis moodustus Tartu Kunstikooli aegsetest koolikaaslastest. „Kvint“ on oma näitustega esinenud üle Eesti paljudes paikades sh Kuressaares kahel korral 2008 ja 2010.

Vilja Promet tegi aastaid lepingulisi töid „Ars- Juveelile“ ja alates 1993 on tegutsenud vabakutselise kunstnikuna ning juhendas viis aastat Tallinna Õpetajate Maja maaliringi ning on esinenud arvukate isiknäitustega. Maalides oma lõputööd Kihnu saarel sai Vilja Promet igaveseks armastuse mere vastu, seetõttu on tema tööde põhimotiiviks meri ja rannavaated. 2019 asus ta elama Muhu saarele. Tal on olnud mitmeid näitusi koos teiste Muhu kunstnikega Koguva Kunstitallis ja 2019 Ajamaja galeriis.

Ülle Linnuste töötas peale EKA lõpetamist disainerina ja kujunduskunstnikuna mitmes Tallinna ettevõttes ja alates 1991 endaloodud firmas „Pluss- disain“ Aastatel 1993-2017 töötas ta disainiõppejõuna Tallinna Ülikoolis ja Mainori Kõrgkoolis. On Eesti Disainiliidu liige. Ülle Linnuste on pidevalt tegelenud maalimisega, osalenud „Kvindi“ rühmanäitustel ning korraldanud isiknäitusi. Kuressaare kultuurikeskuses isiknäitus 2009. Meelisaladeks kunstis on akvarell ja arvutigraafika. „ Kuna elan Aegviidus, siis on mets, vesi ja raba mulle iga päev lähedal. Igal aastaajal on looduse ilu jälle isemoodi ja ma ei väsi seda imetlemast. Mind pole kunagi huvitanud linnavaade ja majade maalimine, ” ütleb Ülle Linnuste oma maalide teema tutvustuseks.

Näitus jääb avatuks kuni 5. maini 2024