fbpx

Andres Adamsoni fotonäitus„Tuhande unenäo meri“

Andres Adamsoni fotonäitus„Tuhande unenäo meri“

Kuressaare kultuurikeskuse I korrusel
21. 08- 25.09. 2023

Fotograaf Andres Adamson (s. 1963) on fotograaf, illustraator ja graafiline disainer.

Kunstnik on õppinud Tallinna Ülikoolis (tollal TPedI) ja lõpetanud kunstiõpetaja erialal. Andres Adamsoni fotosid on alates 2001. aastast esitatud mitmetel näitustel Pärnus, Tallinnas , Riias, Jelgavas,  Šiauliais ja Minskis. Kunstnik on saanud Eestis mitmeid auhindu.

Tema töid on tellinud Eesti väljaanded, meedia ja ettevõtted, samuti on need jõudnud erakogudesse Eestis, Lätis, Itaalias, Saksamaal, Ameerika Ühendriikides, Venemaal, Rootsis ja Soomes. Praegu õpetab Andres Adamson fotograafiat ja graafilist disaini täiskasvanutele Pärnu Saksa Tehnoloogiakoolis ja lastele Pärnu Kunstide koolis.

“Vesi on müstiline ürgne keskkond, millest me kõik, kogu elu Maal, pärineb. Vee juurde tagasipöördumine on paljude inimeste taastumisrituaalide, pühade, rõõmu ja meelelahutuse oluline osa. Vees tundub, et kaotame suure osa oma kaalust – gravitatsiooni surve kehale väheneb ja vesi kannab ja hoiab meid. Vesi on ka ohtlik, sest me ei ole enam täiskohaga veeolendid. Kuid paljud meist kohanevad selle tungiga – olla kaalutu. Me õpime mere ohtlikkusest üle saama. Me õpime lainetel libisema ja sügavustesse sukelduma.
Ookean, meri, vesi üldiselt on mõistuse metafoorid. Sügavusse vajudes muutub kõik vaikseks. Meie mõistuse sügavused on vaiksed. Et saavutada meelerahu, tuleb suunata oma tähelepanu sügavamale kui mõtete ja tunnete tormilised lained. See juhtub sügavas meditatsioonis.

Nendes piltides olen püüdnud väljendada inimese soovi rahu, kerguse ja vaikuse järele. “
/Andres Adamson/

Näitus jääb avatuks kuni 25. septembrini 2023