fbpx

Aksel Haagensen ja Triin Kerge ühisnäitus “Kirjutasin üle”

Aksel Haagensen ja Triin Kerge ühisnäitus “Kirjutasin üle”

Näitusel “Kirjutasin üle” keskenduvad kunstnikud mäletamisele. Triin Kerge: “Eksponeerin tikandite seeriat pealkirjaga “Stseenid kadunud perealbumist””. Oma tööde aluseks olen võtnud kadunud perealbumi, millest mul on vaid ähmased mälestused. Kasutades antikvariaatidest leitud anonüümseid albumeid, olen nendest inspireerituna tikkinud stseene, mis võinuks olla ka minu kadunud fotoalbumis. Aksel Haagenseni: “Minu vanaema kujundas 1980ndatel Austraalias valiku kangaid põhjamaises marimekkolikus stiilis sealsete loomade ning taimede motiividega. Kasvasin üles nende kangaste ning neil kujutatud looduse keskel, enne kui kolisin 8-aastasena Eestisse. Viimasel ajal olen hakanud vanaema kangaid näitustel näitama ning uuesti trükkima (omapoolsete lisade ning muudatustega)”.

Näitus “Kirjutasin üle” on viies näitus, kus kunstnikud toovad kokku oma individuaalsed pikaajalised uurimusprojektid. Kahel esimesel näitusel tegelesid kunstnikud 1949. aastal Siberisse küüditatud ning 1944. aastal Austraaliasse põgenenud laste lugudega (“Kuhu me lähme?” ARSi projektiruumis, 2020 ja Tartu Kunstimajas, 2021). Seejärel uurisid nad oma lapsepõlvemälestusi (“Keksurajad” EKA galeriis, 2021). Viimasel ühisnäitusel keskendusid kunstnikud maastikuigatsusele (“Pildid Sinust” Pärnu Linnagalerii kunstnike maja, 2022). Triin Kerge praktika üheks läbivaks teemaks on kodu tähendus ja koduigatsus. Viimaste aastate jooksul on ta töötanud Siberisse küüditatud laste lugude ja mälestustega ning uurinud lähemalt oma perekonna lugu. Ta on õppinud dokumentaalfotograafiat (BA) University of Wales, Newport’is ja kaasaegset kunsti (MA) Eesti Kunstiakadeemias.

Aksel Haagensen on uurinud oma kunstipraktikas oma vanavanemate lugude põhjal väliseestlust ning tegelenud seeläbi enda identiteedi küsimustega. Hiljuti on ta innustunud 5-aastase Aksli ornitoloogiahuvist ning tegelenud projektides ökoloogia ning inimkonna kokkupuutepunktidega. Ta on õppinud installatsiooni ja skulptuuri (BA) ning kaasaegset kunsti (MA) Eesti Kunstiakadeemias.

Näitus jääb avatuks kuni 18.03.2023.