fbpx

Anna Sui maalinäitus „Vikerii”

Anna Sui maalinäitus „Vikerii”

Reedel, 6. oktoobril kell 16.00 avame Kuressaare Raegaleriis kuressaarlase Anna Sui maalinäituse „Vikerii”. Anna Sui on sündinud Tallinnas 1963. aastal. Ta lõpetas ERKI 1987.aastal stsenograafia (lavastuskunsti) eriala. A. Sui on töötanud dekoraatori ja lavakujundajana sh. Kuressaare Linnateatris, õpetanud mitmeid kunstiaineid erinevatele vanusastmetele ja huvigruppidele.

Ta on Eesti Kunstnike Liidu, Eesti Akvarellistide Ühenduse ja Eesti Lasvastuskunstnike Liidu ning Teatriliidu liige. Alates 2019 on ta osalenud paljudel Eesti Akvarellstide Ühenduse näitustel, 2021 aastal ka European Confederation of Watercolor Societes (ECWS) 24-ndal rahvusvahelisel näitusel ja sümpoosionil Ulmis.

Anna Sui isiknäitus Kuressaare Raegaleriis on tema viimaste aastate mahukaim. Näitusel eksponeeritavad tööd on teostatud aastatel 2018 – 2023. Näituse eesmärgiks on kunstniku 60-nda juubeliaasta puhul vaadata tagasi viimaste aastate maaliloomingule ja näidata kodupublikule rahvusvahelise kunstižürii poolt valitud ning mitmel näitusel osalenud akvarelle, sealhulgas ka auhinnatud maaliloomingut koos kataloogidega. Samuti on näitusel kavas esitada viimati valminud ja publikupilku veel mitteomanud kunstitööd.

Kunstnik Anna Suile on omaette inspiratsiooniallikaks saanud akvarellitehnika ja selle võimalused. Kõik maalid on eksperimentaalset laadi, sisaldades fragmente isiklikust fantaasiamaailmast läbi reaalsuseprisma. Näitus annab hea ülevaate kunstikeelest ja tonaalsustest, mis on inspireerinud Anna Suid lähiajal, see on suunatud tulevikku ja aitab kunstnikul seada sihte edasiseks, ühtlasi kannab näitus juubelihõngulist pidulikkust ja jagab seda kunstipublikuga.

Näitus on pikalt etteplaneeritud ja oodatud sündmus nii autori kui kogukonna poolt. Näitusel eksponeeritavad näitusekataloogid on kunstniku eravaldus ja annavad näitusele lisasügavust,
samas võimaldavad need ka heita pilku akvarellmaali hetkeseisule maailmas.
Anna Sui isiknäitust Kuressaare Raegaleriis toetab Eesti Kultuurkapital.

Näitus jääb avatuks kuni 4. novembrini.