fbpx

Kristjan Randalu uue albumi “Poeedi armastus” esitluskontsert”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Kristjan Randalu uue albumi “Poeedi armastus” esitluskontsert”

Kristjan Randalu uue albumi „Poeedi armastus” esitluskontsert 11. aprillil Kuressaare kultuurikeskuses kell 19

Schumanni “Poeedi armastus” on 16-osaline laulutsükkel, mille helilooja kirjutas 1840. aastal pühitsemaks armastust oma tulevase abikaasa Clara Wiecki vastu.

“Kindlasti on suur muutus see, et tegemist on nüüd instrumentaalversioonidega, teksti selge sõnum ja suunav karakter on mängust väljas. Kuidas kannab muusika iseendas? Kas algne tonaalsus ja meelestatus toimib ka ilma tekstita?,” kommenteeris oma nägemust Kristjan Randalu.

Teose džässilikkuse kohta selgitas Kristjan Randalu, et tegemist ei ole mitte džässi kui stiili kombineerimisega – eesmärk ei olnud mitte Schumanni svingima panna ja paari bluusifraasi lisada – pigem on fookus originaalteoste rütmilistel ja harmoonilistel omapäradel, nende variatsioonidel ja laiendustel. Džäss kui vabadus kasutada muusikalist materjali varieerides ja kombineerides improvisatsioonidega,” täpsustas helilooja.

Kristjan Randalu valib oma „Poeedi armastuse“ töötluse lähtepunktiks Schumanni partituuri virtuoossuse ning jätab kõrvale tekstiaspekti, tuues esile klaverimuusika sõltumatu potentsiaali.

Tema energiline liikumine klaviatuuril viitab hoopis meloodialiinidele ja Schumanni loomingu aluseks olnud kirjanduslikele motiividele ning avardab algset laulutsüklit tonaalsete nüansside, loominguliste rütmiimpulsside ja üllatavate suunamuutustega.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2023/2024 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee

aprill 11 2024

Details

Date: 11. aprill
Time: 19:00 - 20:00
Cost: 10€ – 18€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website