fbpx

Stepptantsu- ja rütmikalavastus “Rhythmus”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Stepptantsu- ja rütmikalavastus “Rhythmus”

8. aprill 2024 kell 19:00 Kuressaare kultuurikeskuses Stepptantsu- ja rütmikalavastus “Rhythmus”

Stepptantsu- ja rütmikalavastus Rhythmus” toob lavale eriilmeid legendaarsete stepptantsijate saja aasta tagustest etteastetest. Olles ühtlasi ka uute tuulte otsinguil, näeme steppi lavastuses liikuva ja hoogsa tantsuna, aga kuuleme ka muusikastiilina.
Vaatleme seda kõike läbi kahe ärevushäire ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) all kannatava tegelase. Kuidas õnnestub neil muusika ja tantsu abil oma häireid vaos hoida ja üksteist raskustest üle aidata?

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire on ärevushäirele mitmes mõttes vastanduv.
Esimesele on omane pumbata suur kogus dopamiini ajju, mis hoiab inimest rakkes mingi tegevusega. Hetkel kui ilmub ellu uus ning huvitav asi, jääb eelmine katki ja nii võib pooleli jäänud tegevusi kuhjuda rusuvalt palju.
Teine soovib korrapära ja rutiini. Kõik peab olema omal kohal ja igasugune segadus, korrapäratus ning lõpetamatus teeb inimese ärevaks. Seepärast kipub ärevushäire ka inimest hoiduma paikadest ja olukordadest, kus neil pole täit kontrolli olukorra üle.
Need häired pole miski, mida saab välja ravida. Tuleb leida viise nendega toime tulemiseks ja edasi toimetamiseks.

Lavastaja–koreograaf: Allar Valge
Koreograaf: Veronika Smolina
Dramaturg: Erik Richard Salumäe
Muusikaline kujundus ja heli: Kärt Anton
Stenograafia assistent: Nele Sooväli
Valguskujundaja: Joosep Kurm
Lavakujunduse tehniline teostaja: Kristjan Pärnamägi (Lindenhill)
Graafiline disain, fotod ja videod: Kadi Aare
Korraldus ja tehniline teostus: Eesti Tantsuagentuur

Allar Valge on lõpetanud TLÜ koreograafia BA 2018. aastal ja pärast seda tegutsenud vabakutselise tantsija ning koreograafina. Esimesed kokkupuuted stepptantsuga ulatuvad juba umbes 20 aasta taha. Rhythmus” on Allari teine tantsulavastus.

Veronika Smolina on 17-aastane stepp-tantsija, kes alustas oma tantsuteed juba nelja aastasena, õppides mitmete professionaalide käe all. Tema mentoriteks on Andrew Nemr ja Jason Rodgers. Tants ja rütm on tema kutsumus!

Erik Richard Salumäe on lavastaja-näitleja, kes töötab alates 2022. aastast Theatrumis. Ta on lõpetanud EMTA Lavakunstikooli ja seejärel osalenud lavastuprotsessides nii Tallinnas kui ka Tartus.

Nele Sooväli on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 2010. aastal ning tegutsenud aktiivselt vabakutseline teatrikunstnikuna sellest ajast peale luues kujundusi nii tantsu kui draama lavastustele.

Kärt Anton on lõpetanud TÜ Viljandi kultuuriakadeemia muusika ja helitehnoloogia erialal. Peale õpinguid on ta osalenud erinevates muusika- ja teatriprojektides peamiselt lauljana aga ka näitlejana ning helilooja-ja kujundajana.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2022/2023 hooaja toetaja on ASA Hotellid.

aprill 08 2024

Details

Date: 8. aprill
Time: 19:00 - 20:00
Cost: 5€ – 10€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

SA Eesti Tantsuagentuur
Phone: +372 660 25 24
Email:
Website: Visit Organizer Website