fbpx

Peeter Laurits “Jäälind üksikul saarel”

Peeter Laurits “Jäälind üksikul saarel”

Peeter Laurits (1962) on fotograaf, kunstnik, õppejõud ja teoreetik. Ta on 2022. aasta Eerik Haameri kunstiauhinna laureaat ning eelmisel aastal pävis ta ka Balti Assamblee kunstiauhinna ning kunstnikupalga.

Näituse “Jäälind üksikul saarel” saateks ütleb Peeter Laurits järgmist: “Saar on mingist keskkonnast, näiteks veest, eraldatud teine keskkond, näiteks maismaa, kuhu koonduvad väärtused, asjaolud ja mõtted, mida ümbritsevas keskkonnas napib või pole üldse. Näiteks järv on vee saar keset maismaad. Ka sügav org võib osutuda saareks, pehkinud kännuvõra otsas kõrguv samblamätas on saar, veealune valguslaik on saar, külluslik saar on igatsuse väega laetud vaikusepesa sinu enda sumisevates mõtetes. Saar on ühteaegu nii täidis kui tühik. Mõlemad, nii jäälind kui saar, on metafoorsed tegelased, kunstniku alter egod.”

Lauritsa peamisteks tööriistadeks on fotograafia ning digitaalsed rakendused. Ta on rikastanud fotograafilisi väljendusvahendeid ning avardanud foto rolli Eesti kultuuriruumis. Näituse tööd on valminud erinevates fotofraafiatehnikates -UV trükk alumiiniumil, pigmenttrükk lõuendil jpm

Näitus avatakse 12. jaanuaril kell 15.00 ja jääb avatuks kuni 23.veebruarini 2024.