fbpx

Kuressaare kultuurikeskus 50

Kuressaare kultuurikeskus 50

50 aastat tagasi avati uus ja uhke Kingissepa Rajooni Kultuurimaja, millest sai 1992. aastal Kuressaare kultuurikeskus. Enne seda (1911-1967) tegutses kultuurimaja aadressil Tallinna 20, kus on praegu Kuressare Linnateater. Uuel aadressil asuvat hoonet rekonstrueeriti ja laiendati 2002. aastal – sellest ajast tegutsevad Kuressaare kultuurikeskus ja Saare Maakonna Keskraamatukogu samas majas.

Kuressaare kultuurikeskuse tööd korraldab Kuressaare Kultuurivara, mille kontoriruumid asuvad hoone teisel korrusel. Kuressaare Kultuurivara on 28. veebruaril 2002 asutatud Kuressaare linna allasutus, mis tegeleb kultuurikeskuse ja Raegalerii sisulise töö, kultuuriürituste korraldamise, konverentsiteenuse ning kultuuriasutuste kinnisvara hoolduse ja arendamisega. Kultuurikeskuses toimuvad kontserdid, etendused, näitused, nii traditsioonilised kui ühekordsed kultuuriüritused, aga ka konverentsid, messid jms.

Kuressaare kultuurielu alguseks võib lugeda 1886. aastat, kui asutati Kuressaare Eesti Selts (KES), mille eesmärgiks oli eestikeelse ja eestimeelse vaimuelu edendamine. Pärast riigipööret KES likvideeriti ning 1944. aastal nimetati Tallinna 20 asuv hoone Kingissepa Rajooni Kultuurimajaks, mis tegutses seal, kuni Tallinna 6 hoone avamiseni. „Uue maja avaõhtul 5. novembril 1967 esinesid kõik kultuurimaja isetegevuslased ühtses sõnalis-muusikalises programmis.” (Selma Krull-Tulk) Sellest inspireerituna tähistati 50. aastapäeva 4. novembril 2017 Kuressaare linna rahvakultuurikollektiividele pühendatud üritusel Oma Pere Päev.