fbpx

Läänesaarte Kammerorekstri kontsert Hiiumaal Kärdla kirikus

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Läänesaarte Kammerorekstri kontsert Hiiumaal Kärdla kirikus

Läänesaarte Kammerorkester toob Saaremaale ja Hiiumaale tipptasemel Itaalia pianisti, kellega koos saarte kultuurielu rikastada. Projekti kunstiline juht on Saaremaal elav itaalia dirigent Edoardo Narbona.

Kontserdid:

  • 11. juunil 2022 kell 19.00 Saaremaal, Kuressaare kultuurikeskuses
  • 12. juunil 2022 kell 17.00 Hiiumaal, Kärdla kirikus

KAVA

Gyula Beliczay (1835-1893) Serenaad, d moll op. 36 keelpilliorkestrile
Victor Kioulaphides (1961) Umbrian Airs keelpilliorkestrile (2022) maailma esmaettekanne
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) Klaverikontsert nr. 14, Es duur K 449

Kava toob kuulajateni suvise ja galantse muusika ning põneva sümbioosi Itaaliast ja Saaremaast. Itaalia üks hinnatumaid pianiste tuleb lavale koos Itaalia dirigendiga, kes juba mitmendat aastat elab Saaremaal ning on saarlastest muusikud koondanud Läänesaarte Kammerorkestris. Ühine ettekanne tõestab et ka saare rahvas on üksjagu temperamenti ning et ka itaallased kannavad endas vaikuse ilu tunnetust.

Dirigent Edoardo Narbona toob publiku ette ka USA kaasaegse helilooja Victor Kioulaphidese uudisteose “Umbrian Airs” maailma esmaettekande. Dirigent usub, et keskkond toetab muusikat ning et suurlinnadest eemal on meie meeled muusikale teisiti avatud kui linnakära keskel. Sellest lähtuvalt on kontserdipaikadeks valitud kahe saare idüllilised keskused. Oluline on ka väikelinnade ja saarte kultuuriruumi rikastamine ning Läänesaarte Kammerorkestri panus selles.

ANTONIO DI CRISTOFANO on lõpetanud Florence Konservatooriumi Itaalias M Bacchelli ja M Damerini klaveriklassis. Ta on esinenud solistina enamuse Itaalia orkestrite ees. Lisaks kontsertidele Itaalias on ta solistina esinenud ka üle maailma orkestritega nagu Wiener Mozart Orchestra, La Scala Milan Orchestra, Radio Orchestra of Bucarest, Orquesta Sinfonica de lEstado de Mexico, Radiotelevision Albania Orchestra, Presidential Ankara Symphony Orchestra, Praga Radio Symphony Orchestra, North Czech Philarmonic, Czech Philarmonic Orchestra, Toronto Sinfonia, Philarmonique de Montreal, Jerusalem Symphony, Slovak Filharmonic ja paljude teistega. Samuti on ta osalenud solistina lugematutel klaverifestivalidel üle maailma, osaledes ka žüriiliikmena suurimatel rahvusvahelistel klaveri konkurssidel. Tema viimased CDs on välja andnud Itaalia plaadifirma Velut Luna and Millenium. Antonio Di Cristofano debüütesinemised oli 2006 ja 2007a, kuid ta esines kontserdisaalides Carnegie Hall (New York) ja Konzerthaus and Golden Hall MusikVerein (Viin), kus ta on tänaseks esinenud mitmeid kordi.

Ta on kolmel korral pälvinud Paul Harrys Fellows Rotariklubi tiitli ning töötab külalisprofessorina Hiina Xiamen Konservatooriumis ning Viini Orpheus Suveakadeemias. 2018a pälvis ta Grifone dOro Prize tunnustuse Grosseto linnalt.

EDOARDO NARBONA (dirigent) on lõpetanud G. Verdi Torino Konservatooriumi orkestridirigeerimise, oreli ja kompositsiooni erialadel. Neile lisaks on ta omandanud muusikadidaktika magistri. Ta on hinnatud dirigent ning suurepärane solist ja kammermuusik nii orelil, klavessiinil kui ka klaveril. Orkestridirigeerimist on ta lihvinud tuntud kolleegide kõrval (Neeme Järvi, Eri Klas, Paavo Järvi, Leonid Grin, Jonathan Brett, Aldo Ceccato jpt) ning saavutanud preemiaid dirigeerimises. Ta on Itaalias tegutseva “I Musici di San Grato kammerorkestri algataja, dirigent ja kunstiline juht alates 2003 ning Läänesaarte Kammerorkestri algataja, dirigent ja kunstiline juht alates 2017a. Edoardo on Saaremaa Kultuuripärl 2017 laureaat.

LÄÄNESAARTE KAMMERORKESTER on aktiivselt tegutsenud alates 2017 aasta jaanuarist, tuues Saaremaale elava kammerorkestri traditsiooni, pakkudes nii publiku kui orkestri arengut silmas pidades 4-5 projekti aastas. Kontserdid toimuvad tavapäraselt koostöös Eesti ja külalissolistidega ning praktilises kontsertkorralduses on partneriks Kuressaare kultuurivara.

Viie tegevusaasta jooksul on orkester Lääne-Eesti saartele toonud enam kui 40 kontserti, sealhulgas kolm kammerooperit, kogupere ooperi “Võluflööt” ja suurvormid.

Läänesaarte Kammerorkestri ja käesoleva projekti kunstiline juht on Edoardo Narbona.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara Kuressaare
Kultuurivara hooaja toataja 2021/2022 20 ASA Spaa
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebooki üritus:

juuni 12 2022

Details

Date: 12. juuni
Time: 17:00 - 18:00
Cost: 5€ – 15€
Üritus Categories:

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website