fbpx

I Advendi kirkukontsert Kuressaare Laurentiuse kirikus ja kuusetulede süütamine Kuressaare keskväljakul

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

I Advendi kirkukontsert Kuressaare Laurentiuse kirikus ja kuusetulede süütamine Kuressaare keskväljakul

ESIMESE ADVENDI KIRIKUKONTSERT KURESSAARE LAURENTIUSE KIRIKUS 27. novembril kell 17.00

Esimesel advendipühal süüdatakse kodudes ning linnade-külade suurtel jõulupuudel esimene jõuluküünal. Advendiaeg on ühtpidi pime, aga teistpidi valge aeg: advendiküünlad valgustavad sel ajal meie kodusid ja südameid.

Advendiaeg on ootuse aeg… Sel ilusal ootuseajal tajume ehk selgemalt kui muidu, et elu ei olegi nii hall, vaid selles on palju kauneid hetki….  sellesse kaunisse pühalikusse ja valgesse vaikusesse, viivad meid esimese advendikontserdiga suurepärased solistid:

OLIVER KUUSIK on üks Eesti kaunimaid lüürilisi tenoreid, keda on tunnustatud mitmete preemiatega (sh Eesti teatriliidu „Kristallkingakese“ aastapreemia, Kuldar ja Marje Singi nimeline PLMF preemia “Noor laulja 2005”) ja tõstetud esile maailma mainekates väljannetes Opera Now, Opera Magazine, The Stage jt. Ta on olnud Rahvusooper Estonia esitenor ning on hetkel vabakutseline solist, olles nõutud nii Eesti kui ka rahvusvahelistel lavadel.
KARIS TRASS on oma generatsiooni lootustandvamaid metsosopraneid, kes on alates hooajast 2022/2023 Rahvusooper Estonia koosseisuline solist. Ta on lõpetanud klassikalise laulu eriala magistriõppe kiitusega Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heli Veskuse käe all 2022. aastal.
NEEME OTS on üks Eesti säravamaid trompetimängijaid oma põlvkonnast, keda seob tihe kontserttegevus paljude tunnustatud interpreetidega. Teda kutsutakse regulaarselt solistina esinema kontsertidele ja festivalidele, sh Rahvusvahelised Trompetipäevad, Võru Vaskpillipäevad, Rapla Kirikumuusika Festival, Tallinna Talvefestival jm. Neeme Ots on vastavatud Tallinna Muusika- ja Balletikooli trompetiõpetaja.

Pianist TIINA KÄRBLANE on hinnatud ansamblipartner paljude eesti ooperilauljate seas, tehes regulaarselt kaasa erinevates kontserdiprojektides. Kärblane õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ooperistuudios ja tegutseb akadeemias kontsertmeistrina.

Kavas: Schubert, Franck jt

Muusikute fond PLMF esitleb: Oliver Kuusik (tenor), Karis Trass (metsosopran), Neeme Ots (trompet), Tiina Kärblane (klaver)
Kontserdi pikkus u 1 tund

🎄🎄 Pärast kontserti kell 18.00 toimub kuusetulede süütamine Kuressaare keskväljakul. Kaunis kontsert ja õnnistatud küünlatule jagamine.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara 
Kuressaare Kultuurivara 2022/2023 hooaja toetaja on ASA Hotellid
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebook: I advent
november 27 2022

Details

Date: 27. november, 2022
Time: 17:00 - 19:00
Cost: 5€
Üritus Categories: ,

Venue

Kuressaare Laurentiuse kirik

Tallinna 13
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Phone:

453 6560

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website