fbpx

„Vello Puujalg- vaimse maailma sõdur“

„Vello Puujalg- vaimse maailma sõdur“

Kuressaare kultuurikeskuses
19. märts- 20. aprill 2022

Eesti harrastuskunstnik Vello Puujalg sündis 6. märtsil 1962. aastal Kuressaares. Kunstnik lahkus meie hulgast 7. aprillil 1995. aastal Rakveres. Ta on maetud Kudjape kalmistule. 

Kuressaare Kultuurivara koos kunstniku venna,Veljo Puujalaga, korraldab 19. märtsil kell 15.00 Kuressaare kultuurikeskuse saalis Vello Puujala 60. sünniaastapäeva tähistamise. Samas avame kultuurikeskuse saalis ligi 40 teosest koosneva näituse. Ootame avamisele kõiki huvilisi ja eriti Vello Puujala kaasteelisi, sugulasi ja sõpru, et meenutada varalahkunud andekat kunstnikku.
 
Vello Puujala meelisteemaks oli linnamiljöö kujutamine. Ta töötas väga erinevate materjalide ja tehnikatega- joonistused, akvarellmaalid, skulpturaalsed vormid jpm. Hilisematel aastatel sai valdavaks õlimaal.  

Vello Puujalg õppis kunsti Tartu Kunstimuuseumi juures tegutsenud Kujutava Kunsti Kaugõppekursustel, kus juhendajateks olid tuntud eesti kunstnikud  Lembit Saarts, Silvia Jõgever  ja Indrek Hirv. Puujalg liitus Saaremaa Kunstiklubiga 1981. aastal ning osales Saaremaa Loominguliste Noorte Organisatsiooni tegemistes. Ta oli aktiivne näitustel osaleja ning korraldas mitu isiknäitust. Kahel aastal – 1985 ja 1989 – sai ta oma tööde eest Kuressaare linna preemia.
1992. aastal asus Vello Puujalg elama Rakverre, kus temast sai rühmituse R-Kunst üks loojaid ja organiseerijaid. R-Kunsti käivitamisega julgustas ta kõiki teisigi kohalikke kunstnikke enam loomingule pühenduma. Koos  elukaaslase Anne Kokkoviga korraldasid nad Kaurikoolis kunstiklassi tööd, mille kaugemaks eesmärgiks oli Rakvere laste kunstikooli loomine. Osales kõikidel rühmituse R-Kunsti näitustel. Et toetada Rakvere noori kunstnikke ja põlistada Vello Puujala nimi, loodi Vello Puujala nimeline stipendiumifond, mis küll tegutes vaid mõned aastad. 

Vello Puujalg oli väga produktiivne kunstnik, temast on järele jäänud palju joonistusi, akvarelle, õlimaale, mida tema vend on hoolikalt hoidnud. Kaks õlimaali kuuluvad Saaremaa  Muueumi maalikogusse: „ 600. aastat“(1984) ja „Väikelinn saarel“(1985), aga tema töid on ka paljudes erakogudes nii Kuressaares kui Rakveres. 

Vello Puujala vaimne teekond ning kunstialane täiustumine jäi küll pooleli, ta lahkus olles vaid 33. aastane, kuid ta on jätnud värvika jälje paljude kunstisõprade südametesse.

Rakvere kunstnik Anne Pajula on Vello Puujalga nimetanud  „vaimse maailma sõduriks“, kelle eesmärgiks ei olnud materiaalsed huvid, ta oli väga töökas ja vaid kunstile pühendunud  isiksus. 

Näitus jääb avatuks kuni 20. aprillini 2020.