fbpx

Tiina Vili kübaramaailm Kuresssaare Raegaleriis

Tiina Vili kübaramaailm Kuresssaare Raegaleriis

4. detsember 2021 – 28. jaanuar 2022

Alates 4. detsembrist avaneb Kuressaare Raegaleriis romantiline Tiina Vili kübaramaailm. „Kübar annab salapärasust, loob meeleolu,“ ütleb Tiina Vili.

Kübarad „lendavad“ Kuressaarde otse Iirimaalt, kus on kübarameistri praegune töö- ja elukoht.

Tiina Vili sündis 1964. aastal Pärnus. Lõpetas Pärnu 1. Keskkooli (nüüdne Pärnu Ühisgümnaasium) inglise keele eriklassi. Juba noore tüdrukuna huvitus ta moemaailmast, nii asuski õppima rätsepa eriala, mis ei pakkunud küll oodatud rahulolu, aga suunas uutele otsingutele. 2002. aastal avanes tal võimalus sõita tööle Iirimaale, kus esmalt ise õppides ja hiljem teisi õpetades leidis oma kutsumuse, kuidas teha mugavaid kübaraid ja peaehteid.

Välismaale minekuks oli Tiinal veel teinegi põhjus, ta soovis ennast täiendada inglise keele alal, et saada hakkama ilma sõnaraamatuta. Tiina alustas Iirimaal turvatöötajana pagulaskeskuses, mis tähendas öövalveid ning rutiinset monitori jälgimist. Selle töö heaks küljeks oli see, et oli võimalik mõtiskleda oma elu üle ja nii võimendus tunne, et eluga tuleb midagi enamat peale hakata.

Ajendatuna eneseotsinguist läks Tiina 2004. aastal õppima Avatud Ülikooli

Dublinis. Läbitud kunstiajaloo kursus pani mõistma, et tema armastus kunsti vastu on keskendunud moele ja eriti peenele käsitööle. Järgnesid moedisaini õpingud 2005 – 2007 Graftoni Akadeemias, kus anti ka kübarategemise õpetust.

2008. aastal Horse Racing of Ireland parima kübara konkursil, mis toimus hotellis Four Seasons, pälvis Tiina Vili monokroomne „kokteili kübar“ parima kübara tiitli. See tunnustus andis Tiinale kindluse, et tema tõeliseks kutsumuseks on kübarate valmistamine, sest sobiv peakate on iga riietuse viimane lihv.

„Kübaraga saab väljendada seda, kes sa oled või tahad olla. Stiilse peakattega saab luua visiooni kandja tujust ja iseloomust, lisada kandjale salapära, seksikust, mängulisust või hoopis rangust ja suursugusust. Kõik sõltub sellest, missugust sõnumit sa soovid ümbritsevatele edastada,“ on aastatega kogunenud Tiia Vili elutarkus.

Jäädes truuks oma koolile Grafton Academy of Fashion Designis, jagab Tiina Vili alates 2011. aastast oma oskusi ja kogemusi sealsete õpilastega ning valmistab kübaraid hobina kodus. Siiski unistab ta, et kübaratest kujuneks tema põhiline sissetulekuallikas, mis võimaldaks reisimist ja enesearendamist. Esimene Tiina Vili kübaranäitus Eestis oli 2014. aastal Pärnus, Villa Artises.

Jõuluhõngulisel näitusel Kuressaare Raegaleriis saab näha Tiina Vili valmistatud kübaraid tema erinevatest tööperioodidest.

Avamine kutsetega.

Näitus jääb avatuks kuni 28. jaanuarini 2022.