fbpx

SUVENÄITUSED 2021

SUVENÄITUSED 2021

Sel suvel kaunistavad nii Kuressaare kultuurikeskuse saali kui Kuressaare Raegalerii kauneid seinu veelgi kaunim kunst. Olete oodatud näitustele.

Rein Mägar (s 1944) “Portreed ja mered akvarellides”
Kuressaare kultuurikeskuse saalis
21. juuni – 6. september

Rein Mägar peab akvarellmaali õrnaks ja võluvaks. Akvarell on tema suureks igatsuseks olnud juba kaugest kooliajast peale. Rein Mägar on maalinud loodust, metsa ja merd, esinenud näitustel kodus ja piiri taga. Viimastel aastatel on hoopis suuremat huvi hakanud pakkuma inimeste kujutamine. Kõige sobivamaks väljendiks oma tööde kirjeldamisel peab ta realistlikku impressionismi.

Eeva Louhio (s 1958) “Meteoriit”
Kuressaare Raegaleriis
1.juuli – 30.juuli

Eeva Louhio on graafik ja visuaalkunstnik Helsingist. Mõned aastad tagasi, külastades esmakordselt Saaremaad, valmis tal Kaali metoriidist inspireeritud graafikasari. Louhio näituse ja kunstnikuraamatute (art-books) teiseks oluliseks osaks, peale meteoriidi, on meri.

Kunstnik on veetnud palju aega mere ääres ja saarestikus, mis on teinud selle teema tema jaoks oluliseks.

Urmo Raus (s 1969) “Capri”
Kuressaare Raegaleriis
4. august – 7. september

1969. aastal sündinud Urmo Raus on esimene eesti kunstnik, kellel on ette näidata Prantsusmaa kunstikõrgkooli Ècole Nationale Supérieure des Beaux-Arts diplom (1996 cum laude). Peale stuudiumi lõpetamist on ta elanud ja töötanud põhiliselt välismaal Prantsusmaal, Hollandis jm, aga ka Eestis. Lisaks maalile ja graafikale on Raus loonud mitmeid nüüdisaegseid vitraažiprojekte. 2000-2003 valmisid tema poolt kavandatud ja maalitud Kuressaare Laurentiuse kiriku vitraažaknad. Seekordne isiknäitus on Rausi esimene isiknäitus Saaremaal. Näitus koosneb pool-abstraktsetest maalidest, mis on teostatud autoritehnikas.

Näitus “Capri” avab peale saja aastast vaheaega, eesti kunstis unustatud itaalia teema. Seda küll mitte Ants Laikmaa ja Ado Vabbe , vaid metafüüsilisemas ja autorile omases võtmes. Aasta tagune Capri külastus inspireeris Rausi maalima ja mõtestama lahti Capri fenomeni Lääne- Euroopa kultuuriloos. Näitusel Raegaleriis saab lugeda ka Urmo Rausi Capri ajalugu tutvustavat jutustust.