fbpx

Madis Vaher „Läbi hägu”

Madis Vaher „Läbi hägu”

Kuressaare Raegaleriis
21.09- 22.10. 2022

20. septembril kell 17.00 avatakse Kuressaare Raegaleriis Madis Vaheri arvutigraafika näituse „Läbi hägu”.

Näitus “Läbi hägu” ühendab endas digitaalse ja vähem-digitaalse, 3D-graafika ja vähelevinud skanneri-kunsti ehk skannograafiat. Pealkiri viitab Philip K Dick-i romaanile ja samanimelisele filmile “A Scanner Darkly” (2006), tegu on filmi pealkirja eestindusega.

“ Näituse eesmärk on esile tuua meid ümbritseva maailma digitaalsel kujutamisel tekkivaid, konarusi, müra ja ebatasasusi, mida on läbi 3d-graafika veidi võimendatud,” ütleb autor.

Madis Vaher on sündinud 1988 aastal, pärit Orissaarest. Ta on lõpetanud põhikooli Orissaare Gümnaasiumis ja keskkooli Kuressaare Gümnaasiumis. Põhikooli ajal, kui tekkisid esimesed tõsisemad kokkupuuted arvutiga, armus Madis arvutigraafikasse, graafilisse disaini ja veebiarendusse. Peale keskkooli viis tee väikeste ringidega Kuressaare Ametikooli kunstilise kujundamise erialale, sealt edasi Tartu Ülikooli semiootikat ja kultuuriteooriat õppima.

Peale ülikooli kutsuti Madis tagasi Kuressaare Ametikooli arvutigraafikaga seotud aineid õpetama. Juba õpetajatöö kõrvalt tegutses Madis disaineri ja arendajana, mis on praegusel hetkel ka tema põhitööks.

2015. aastal osales Madis Emand ja sõbrad poolt korraldatud näitusel “Iseseisvus” Kuressaare Raegaleriis. Madis on rühmituse “Kontrast” liige, mis on Kuressaare Ametikooli ja Kuressaarega seotud noorte kunstnike ühendus. Rühmitusel on toimunud 4 näitust Kuressaares ja Tartus.

2020. aastal sai Madis Vaher tunnustuskirja Saaremaa kunstiteoste võistluselt 3D graafilise sarja „Süvaandmed“ eest.

„Läbi hägu” on Madise esimene isiknäitus.

Näitus jääb avatuks kuni 22. oktoobrini.