fbpx

Leekpea „Nähtavad tunded“

Leekpea „Nähtavad tunded“

Leekpea nime taga on Rakveres elav Mari Riina Mölder, kes on lõpetanud Ettevõtluskõrgkooli Mainor ärijuhtimise alal ja Eesti Kunstiakadeemia kujunduskunsti eriala. Leekpea kunstiateljee asub Rakveres Pikal tänaval ajaloolises tuletõrjeühingu majas, mis ühendab endas kunstigaleriid ja koolituskeskust.

Näitusele „Nähtavad tunded“ on autor koondanud oma viimaste aastate tööd, kus inspiratsioon on alguse saanud loodusest, sotsiaalsetest oludest ja inimeste vahelistest suhetest. “ Loomeprotsessi võib käivitada päike, inimeste vaheline kõne, aroom või kasvõi lihtsalt vaikus. Kuid iga kord käib asjaga kaasas isiklik emotsioon, mingi tunne, mis muutub hiljem lõuendil nähtavaks. Minu jaoks on tunded selline mõiste, mille edasiandmiseks sobib kõige paremini abstraktne vorm,“ avab Leekpea oma loomeprotsessi tagamaid.

Abstraktset maalikunsti ülimaks pidava kunstnikuna üritab Leekpea faktuursuse ja värvidega edasi anda jõulisi motiive igapäevaelust või loodusest. Maalilabidaga värve lõuendile kandes loob ta maalile erinevaid kihistusi. „Värvil ja tekstuuril on oluline roll sõnumi edastamisel. Kasutan neid enda kuuldavaks tegemise vahendina nagu rääkides häält. Mida tekstuursem on töö, seda kihilisem ja keerukam tunne. Ainult materjalid vihjavad omadustele: pits- õrnus, struktuurpasta- tugevus, siidipaber- haprus jne. Tunded on elu loomulikud värvid,“ avaldab Leekpea.

Paralleelselt kunstnikutööga on ta südameasi kunsti õpetamine nii lastele kui ka täiskasvanutele. Päevasel ajal töötab ta kunstiõpetajana koolis ja õhtuti korraldab kursuseid nii oma Leekpea kunstiateljees kui ka mujal maakonnas.

Leekpea on esinenud rohkearvulistel grupi- ja isikunäitustel alates 2018.

2021. aastal pälvis ta Lääne-Virumaa Norra sõprusmaakonna Vest-Agderi kunstistipendiumi.

Kui mõjus on Leekpea loomingu lõpptulemus lõuendil, seda saab igaüks iseenda jaoks lahti mõtestada, kui seisatab korraks maali ees näitusel Kuressaare kultuurikeskuses.

Näitus jääb avatuks kuni 5. jaanuarini 2023.