fbpx

Külliki Järvila „Apokalüpiline 7“

Külliki Järvila „Apokalüpiline 7“

7. mail kell 17.00 avab Kuressaare Raegaleriis oma isiknäituse Saaremaa tuntuim kunstnik Külliki Järvila, kes on sündinud 7. mail 1954. aastal, Tallinnas. 1983. aastast peab ta oma kodusaareks Saaremaad. Külliki Järvila on Eesti graafik, akvarellist, kalligraaf. Viljelenud peamiselt sügavtrükki ja litograafiat. Näitusega „Apokalüpiline 7“ tähistab Külliki oma 70. sünnipäeva. Näituse tööd on teostatud nii sügavtrükitehnikas kui autoritehnikas.

„Minu suhe numbriga seitse on väga isiklik. Olen sündinud seitsmendal kuupäeval ja elanud seitse dekaadi. Seitse on kokkuleppeliselt õnnelik number ja mina olen seda juba väiksest peale teadnud ning selle järgi elanud. Apokalüptiline seitse võtab kokku minu maailmapildi ja nägemuse sellest, “ ütleb Külliki oma näituse teema tutvustuseks ning lisab „Hiina käsitlus maailmast kui viie elemendi kooskõlast ühtib suuresti ka eestlaste suhtumisega maailma. Igal asjal on oma hing ja inimene oma loova suhtumisega maailma hingestab seda igal ajahetkel, kui ta käitub oma südame järgi. Mütoloogia on kunstnikule ammendamatu loominguimpulsside allikas…“

Juba aastaid tunneb Külliki huvi antiikmütoloogia ja Hiina filosoofia vastu ning ühtlasi tegeleb qigongiga, mis on üks Hiinast pärit treeningviis, mida nimetatakse ka dünaamiliseks meditatsiooniks.

Külliki Järvila õppis 1974-1980 Eesti Kunstiakadeemias graafika erialal. Näitusetegevust alustas 1985. aastal. Näitusi on tal olnud üle seitsmekümne- Eestis, Balti vabariikides, Venemaal, Soomes, Rootsis, Taanis, Kanadas, Itaalias ja Prantsusmaal jm. Ta on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Eksliibrise Ühingu liige.

Külliki Järvila on Saare maakonna kõige tuntum ning tunnustatum kunstnik, kes tegeleb graafikaga. Saaremaal on ta töötanud kunstnikuna “Saare Kaluris” , kunstiõpetajana Kuressaare Ametikoolis, Saaremaa Kunstistuudios ja Kuressaare Kunstikoolis.

Eriline side on tal Ruhnu saarega, kus on valminud paljud tema akvarellid. Lisaks maalimisele teeb Külliki juba mitmendat aastat saarel tänuväärset tööd, andes kunstitunde Ruhnu Koolis.

Külliki kunstnikunimel ja töödel on Saaremaal oma nn firmamärk, ta ei vaja pikka tutvustamist, sest nii omaseks on saanud aastakümnete jooksul tehtud graafilised joonistused ja akvarellid. Tema graafikat ja graafilises tehnikas tehtud auaadresse võib leida paljude saarlaste kodudes. 2004. aastal avas Külliki Kuressaares Humala galerii, kus ta eksponeerib oma loomingut ning vahel tutvustab ka tööprotsessi. Alates 2010 on ta vabakutseline kunstnik.