fbpx

Väike Öömuusika. Kammerorkester Me105, Solist Gleb Pysniak

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Väike Öömuusika. Kammerorkester Me105, Solist Gleb Pysniak

Reede, 27. jaanuaril kell 18:00 Kuressaare kultuurikeskuses

VÄIKE ÖÖMUUSIKA

Kammerorkester ME105, solist GLEB PYSNIAK (tšello, Leedu), dirigent NAZAR KOZHUKHAR. Klassikakontsert

Kavas: W. A. Mozart „Väike öömuusika”, Riho Sibul „Kuulaps” seade kammerorkestrile Kristjan Randalu (esmaettekanne), S. Barber „Adagio”, F. Latenas „sonaat tšellole, kammerorkestrile (esmaettekanne), J. Rääts kontsert kammerorkestrile.

Gleb Pyšniak debüteeris solistina juba 14-aastasena koos Leedu Kammerorkestriga (dirigent professor Saulius Sondeckis) Leedu Rahvuslikus Filharmooniaühingus. Legendaarse tšellisti Natalia Gutmani õpilane esineb kõige kuulsamates kontserdisaalides üle kogu maailma, kaasaarvatud Wiener Musikverein, Royal Concertgebouw of Amsterdam, Moskva konservatooriumi suures saalis. Solistina on ta esinenud koos Moskva konservatooriumi sümfooniaorkestriga, Leedu Rahvusliku Sümfooniaorkestriga, Leedu kammerorkestriga, St. Christopheri kammerorkestriga, Riga Sinfoniettaga, Porto sümfooniaorkestriga.

Nimetatud on vaid väheseid. Gleb on saanud kõige kõrgemaid tunnustusi tähtsatel rahvuslikel ja rahvusvahelistel võistlustel. Auhinna on talle üle andnud ka Leedu president Valdas Adamkus riigi esindamise eest välismaal. Ta esimene õpetaja Tatjana Kuc oli tšellisti nõuandjaks ta muusikalisel teekonnal, mis viis ta õppima professor Rimantas Armonase ja professor Johannes Meissi juurde. Ta täiendas end Yo-Yo Ma tšelloklassis, Mstislav Rostropovichi, Silvija Sondeckiené ja Heinrich Schiffi juures.

www.glebpysniak.com

HILINEJAID SAALI EI LUBATA !

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2022/2023 hooaja toetaja on ASA Hotellid
jaanuar 27 2023

Details

Date: 27. jaanuar
Time: 18:00 - 19:30
Cost: 4€ – 10€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website