fbpx

Saulius Petreikis kvartett (Leedu) ja Andre Maaker

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Saulius Petreikis kvartett (Leedu) ja Andre Maaker

Rahvusvaheliselt tunnustatud Leedu multiinstrumentalist ja helilooja Saulius Petreikis loob koos oma kvarteti ja hinnatud kitarristi Andre Maakeriga värvikirevaid maailma- ja jazz-muusikavahelisi kõlasid. Pärimusmuusika Aida laval avaneb võluv muusikamaailm, mis pakub põnevust igale kuulajale.

Andre ja Saulius on sõbrad, kes on ka varem koostööd teinud ning mitmel festivalil oma hingestatud musitseerimisega publikut lummanud.

SAULIUS PETREIKIS
Enam kui 50 puhkpilli mängiv Saulius on tituleeritud ainsaks professionaalseks muusikuks, kes oskab mängida väga palju erinevaid iidseid Leedu ja Balti puhkpille. Tema esinemised on laetud erakordse energiaga ja on täis imetabaseid improvisatsioone lõhkudes piire traditsioonilise, maailma- ja jazz-muusika vahel. Sauliuse looming on mitmepalgeline ja värvikirev, innustades sellega nii nooremaid kui vanemaid muusikasõpru üle maailma. Viimastel aastatel on Saulius tuuritanud peaaegu kõigis Euroopa riikides ning andnud kontserte ka Hiinas ja USA-s. Saulius Petreikis on välja andnud 10 sooloalbumit ja teinud koostööd paljude teiste muusikutega.

ANDRE MAAKER
Stiilimääratlusi vältides nimetab Andre ennast pigem loovmuusikuks, jättes nii ruumi eri muusikastiilide vahel liikumiseks. Teda köidavad erinevad kõlamaailmad, improviseerides tunneb ta end ühtviisi koduselt nii jazzi-, folgi-, roki- kui ka kammermuusika lavadel. Viimastel aastatel soovib muusik üha rohkem panustada oma koostöödesse ka heliloojana. Ja neid töid on harilikult ikka üle kümne korraga käsil.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2022/2023 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee
Facebooki ürituse leiad siit.

detsember 06 2023

Details

Date: 6. detsember, 2023
Time: 18:00 - 19:00
Cost: 5€ – 15€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website