fbpx

Päevalille kasvatamise konkurss “Päikese poole”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Päevalille kasvatamise konkurss “Päikese poole”

Kes suudab Saaremaal kõige kõrgema päevalille kasvatada!? Me tahaks teada! Kuressaare linna sünnipäeval anname stardi päevalille kasvatamise konkurssile “Päikese poole”.

🌻 Päevalill on Ukraina rahvuslill ja nende kasvatamine on võimalus näidata maailmale oma meelsust ja olla solidaarne Ukraina rahvaga. Kutsume üles kõiki külvama mulda päevalilleseemne, et ta kasvaks rahu, helguse ja õnne nimel. Päevalille seemneid jagatakse raekoja ees, aga seemneid võib ka täitsa ise soetada. Sügisel mõõdame ja premeerime kõige pikemat Saaremaal kasvavat päevalille.

Tee nii

  1. Vali aeda sobivad päevalilleseemned. Müügil on nii kõrgekasvulisi (4-6 meetrit) kui ka vaid põlvepikkuseks kasvavaid sorte.
  2. Hangi vähemalt 12 cm läbimõõduga istikupotte. Mida toekam pott, seda kindlam on, et see omapäi õues olles kiirelt läbi ei kuiva.
  3. Täida anumad niiske külvimullaga. Kuna kasutame talikülvimeetodit, ei pea mulda üles soendama ja niisutamiseks võib kasutada külma vett.
  4. Kuna päevalille noortaimed ei taha pikeerimist, külva igasse potti 1-2 seemet, kata õhukese mullakihi ja perliidiga. Perliit seob niiskust, ning takistab mullapinnal läbi kuivamast
  5. Kasta külvid läbi, pane potid augustatud põhja ja kaanega kastidesse (sobivad ka augustatud kilekotid) ning säti aianurka varjulisemasse kohta oma aega ootama.
  6. Kui läheb soojemaks, võid külvinõud tõsta kasvuhoonesse või aeda päikeselisema koha peale. Käi neid vahepeal vaatamas ja vajaduse korral niisutamas.
  7. Seemned hakkavad idanema, kui temperatuur on idanemise jaoks piisav.
  8. Hakka taimi lahja väetiseveega kastma, kui pisitaimedele ilmub esimene pärisleht.
  9. Öökülmaohu möödudes saad taimed aeda istutada.

Oma päevalillest saada pilt 18. septembriks 2022 Kuressaare Kultuurivara emailile kuressaarekultuurivara@gmail.com

Premeerime kõige kõrgemat Saaremaal kasvavat päevalille ja  erilisematele ka eripreemiaid!

mai 08 2022

Details

Start: 8. mai, 2022
End: 18. september, 2022

Venue

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website