fbpx

Klassikalise muusika kontsert – Katrin Targo, sopran ja Kristiina Rokachevich, klaver

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Klassikalise muusika kontsert – Katrin Targo, sopran ja Kristiina Rokachevich, klaver

Tule kuulama kõrgelt haritud ning auhinnatud Viinis tegutseva imelise soprani Katrin Targo ja Londonis resideeruva Kristiina Rokachevitchi kaunilt harmoonilist kokkukõlavat klassikakontserti Kuressaare kultuurikeskuses 8. novembril kell 18.00

Kristiina Rokachevitch on laiemale publikule tuttav ETV saatest Klassikatähed. Kristiina on mitmekülgne ja särav muusik, kelle repertuaar ulatub läbi viie sajandi ning kes tunneb ennast mugavalt nii suurtel lavadel kui ka muusikasalongis. Kontserttegevus Suurbritannias on viinud Kristiina osalema arvukates projektides. Tähtsamad neist on Classical Opera Company poolt korraldatud „Mozart in London 250“ festival (Milton Court Concert Hall), Bloomsbury Festival, Londoni Sümfooniaorkestri eelkontserdid (pre-LSO concert) Barbican Hall’is, BBC Total Immersion (koostöös BBC Raadio 3ga) ja tšehhi kammermuusika Wigmore Study Days raames (Wigmore Hall). Kristiina on esinenud solistina Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ees, viimati Bartoki Klaverikontsertiga nr. 3 koostöös Venezuela dirigendi Christian Vasqueziga, aga ka Tallinna Kammerorkestri, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Sümfoonia Orkestri, Pärnu Linnaorkestri ees ja Guildhall School of Music&Drama sümfooniaorkestri ees.

Kristiina on Londoni Baltic Music Society komitees, mis tegeleb Eesti, Läti ja Leedu klassikalise muusika levitamisega ning kontsertide ja festivalide korraldamisega

Katrin Targo lõpetas Tallinna Muusikakeskkooli pianistina.
Seejärel õppis ta laulmist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning Viini muusika- ja esituskunstide ülikoolis ja täiendas ennast paljudel meistrikursustel.
Katrin on nii Yamaha Music Foundation of Europe Stipendiumikonkursi (2007) kui ka Mart Saare nimelise laulukonkursi (2008) võitja.
Johannes Brahmsi nimelisel laulukonkursil Pörtschachis, Austrias (2012) võitis ta 3. preemia. 2014. aasta novembris osales Katrin Targo Tšehhimaal Karlovy Varys 49. Antonín Dvořáki nime kandval rahvusvahelisel lauljate konkursil ja võitis seal kaks laureaaditiitlit ning eripreemia.
Samasse aastasse jääb ka 2. üldpreemia ning parima interpretatsiooni preemia Iuventus Canti nimelisel laulukonkursil Vràbles, Slovakkias.
2016 tunnistati Katrin Targo parimaks naislauljaks 39. Lyndon Woodside oratooriumikonkursil New Yorgis Carnegie Hallis.

Kuressaare kontserdil kavas: Karindi, Mozart, Poulenc

 

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2022/2023 hooaja toetaja on ASA Hotellid.
Lisainfo: www.kultuurivara.ee

november 08 2023

Details

Date: 8. november, 2023
Time: 18:00 - 19:00
Cost: 5€ – 15€
Üritus Categories: ,

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website