fbpx

Eerik Haameri maali „Lyro kaljud” koopia avamine

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Eerik Haameri maali „Lyro kaljud” koopia avamine

16. veebruaril kell 15:30 avatakse Kuressaare kultuurikeskuse fuajees Eerik Haameri maali „Lyro kaljud” koopia. Originaalmaal valmis 1980ndatel ja kuulub praegu Haameri venna pojapojale Märt Haamerile. Maali koopia anti Haameri suguvõsa poolt Saaremaa abivallavanem Koit Voojärvele üle 2024. aasta jaanuaris toimunud pidulikul kultuurigalal. Suguvõsa soov on, et maal jääks meenutama silmapaistvat saarlast tema sünnilinnas. Reedel leiab see väärika koha Kuressaare kultuurikeskuse fuajees 2002. aastal Kuressaarele kingitud Ivar Kaasiku maali kõrval.

Eerik Haamer (17.02.1908 Kuressaare – 4.11.1994 Kungälv, Rootsi) oli Pallase kunstikoolkonna esindaja ja üks 20. sajandi silmapaistvamaid Eesti maalikunstnikke, kuigi tema elutee pikem osa möödus Rootsis elades. Inimese ja teda ümbritseva keskkonna kujutajana lõi Haamer sisutihedaid ja säravaid teoseid kõigil oma loomeperioodidel, ammutades inspiratsiooni ka Saaremaa ja Ruhnu rannarahva elust. 2017. aastal asutati Eerik Haameri nimeline kunstiauhind eesmärgiga tunnustada silmapaistvaid saavutusi kunsti valdkonnas ja jäädvustada Saaremaalt pärit kunstniku Eerik Haameri mälestust.

Eerik Haameri viimane päriskodu Rootsis oli väikesel kaljusaarel Lyröl, mille pind on peaaegu üleni kalju. Sinna ta ehitas oma nn onni ja hiljem selle kõrvale maja, mis oli ühtlasi ka tema ateljee.

Haameri sõnutsi oli see ainuke koht, kus ta tundis ennast veel kodus siin maailmas. Haamer kujutas sealseid kaljusid väga paljudel maalidel ja joonistas neid erinevate valguste ja tingimustega. Haamer imetles neid määratuid kivikogumeid leides, et neis “on kõik olemas, mida skulptorid on inimkonna ajaloo vältel iganes teinud ja teha püüdnud”.

veebruar 16 2024

Details

Date: 16. veebruar
Time: 15:30 - 16:00

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website