fbpx

Atla sadamakontsert – Marko Matvere ja Peep Raun

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Atla sadamakontsert – Marko Matvere ja Peep Raun

2. augustil ATLA sadamas – Marko Matvere ja Peep Raun

Purjelaevanduse hiilgeajaks loetakse 16-20 sajandit. Sel perioodil toimetasid raapurjede all sõitvad laevad kaupu ja väljarändajaid kõikidesse maailmajagudesse. Sellest perioodist pärineb ka merelaulude traditsioon – shanty, millest omakorda arenes tänapäevane, meile nii armas merelaul. Purjelaevade ajastu lõpetas aurumasina täiustamine ning lõpliku hoobi andis sisepõlemismootori kasutuselevõtt. Kõige ilusamad, romantilisemad ja lõbusamad laulud on tänapäeva jõudnud 19. sajandist. Kõik armastatumad mereromantikud-laulukirjutajad toetuvad oma loomingus sellele pärimusele. Laevad olid siis puust ja mehed rauast.

Kontsert 2. augustil kaunis Atla sadamas. Atla sadam on Eesti kõige läänepoolsemas lahes Saaremaal. Asub Eeriksaare ja Elda poolsaarte vahel, Vilsandi rahvuspargi ja Natura 2000 territooriumil. Atla sadamat haldab MTÜ Lümanda Sadamad ja nende peamiseks sooviks on: säilitada, edendada ja arendada seda, mida on meile esivanemate poolt antud ning tagada igakülgne vöimalus kasutada valla peamisi mereteid ka tulevikus, nii kaluritel, vallaelanikel kui ka meie külalistel. Nautida, seda pikukest kena Saaremaa loodust.

Ürituse algus 18:00
Tasuta

Meiega koos sõidab kõik neli sadamat kaasa Saaremaa Vabatahtlik Merepääste oma viie päästekaatriga. Igas sadama akvatooriumis toimuvad ennetuse päästesündmused ja saab tutvuda päästevarustusega. Saaremaa Vabatahtliku Merepääste toetajatele toimuvad väljasõidud päästekraatritega. Toetada on võimalik kõigil!

Kuressaare Merepäevad 2.-5. augustini Saaremaa väikesadamates: Atla, Soela, Valmeranna ja Kõiguste. Kaunites mereäärsetes kohtades kontserdid ja melu. Üritus kõigile tasuta. Väikesadamate projekti toetab Rahvakultuuri keskus, Saarte kalandus ja Eesti kultuurkapital.

august 02 2021

Details

Date: 2. august, 2021
Time: 18:00 - 21:30

Venue

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website