fbpx

ASTERIA maalinäitus „ÕNNEENERGIA“

ASTERIA maalinäitus „ÕNNEENERGIA“

Kuressaare kultuurikeskuse saalis alates 15. mai 2024.

Meriliis Volmer (1991), kelle kunstnikunimeks on Asteria, alustas oma kunstiõpinguid Tartu Kunstikoolis dekoraator-stilisti erialal ja sealt edasi suundus õppima Kõrgemassse Kunstikooli Pallas maaliosakonda, mille ta lõpetas 2022 aastal. 2019. aastal viibis ta ERASMUS Programmi toel 4 kuud residentuuris Küprosel ( Bicosia linnas) ja 2021. aastal Hispaanias (Granada linnas).

Ta on katsetanud erinevate tehnikatega maalist-eksperimentaalgraafikani. Asterial on Tartus oma stuudio kus ta teeb tööd vabakutselise kunstnikuna. Kunstniku värskemaid teosed on esindatud ka NOBA kodulehel, Põhja- ja Baltimaade kaasaegse kunsti keskkonnas.

Näitus “Õnneenergia” tõstatab kunstnik küsimuse: kuidas õnne tunda, kust seda leida ja kuidas õnnetundes püsida? Asteria kommenteerib oma näitust järgmiselt: “Armastus, rahulolu ja õnnetunne on meie kõigi põhiõigus. Käsitlesin “Õnneenergia” teostes enda sisemaailma. Avasin hinge rõõmule ja lasin endal tunda häid emotsioone, mida elu pakub. Me kõik oleme seda väärt! Isegi kui me ei oska päris täpselt sõnastada, mis on õnn, tunneb igaüks ära selle puudumise. Olla õnnelik, see on üks lihtsamaid, aga ka üks keerulisemaid asju. Keskendusin maalides endale ja tunnetasin seda positiivset emotsiooni oma kehas, lubades nii õnneenergial levida. Mina kunstnikuna maalin, sest see teeb mind õnnelikuks.”
Kunstniku sõnul on maaliseeria eesmärk jäädvustada ja anda edasi õnnetunnet, kuna see on üks kõige ilusam kink, mida endale või kellelegi teisele kinkida.

Tartust pärit noore kunstniku rõõmust pakatav näitus toob vaatajate ette erksates toonides maaliseeria.

Asteria looming on nüüd ka Instagramis – @asteriastuudio nime all.

Näitus jääb avatuks kuni 21. juunini 2024.