fbpx

Virge Nemvaltsi õli- ja akvarellmaali näitus

Virge Nemvaltsi õli- ja akvarellmaali näitus

Virge Nemvaltsi õli- ja akvarellmaali näitus “Murika ballaad” Kuressaare kultuurikeskuse saalis 5. september – 5. oktoober 2019

Kuressaare kultuurikeskuse saalis avab 4. septembril kell 17.00 oma üheteistkümnenda isikunäituse aktiivne kunsti- ja muusikaharrastaja Virge Nemvalts, kes on tuntud kui kauaaegne ning hinnatud arst Saaremaal. Virge Nemvaltsi kunstitöid on nähtud Tallinnas, Kuressaares, Pärnus, Põltsamaal, Tartus ja ka mitmel pool Soomes.

Virge Nemvalts on sündinud Tartus 1948. aastal. Ta on lõpetanud Tartu 5. keskkooli ja Tartu ülikooli arstiteaduskonna 1974. “Noortohtritena lähetati meid koos abikaasaga tööle Kuressaare haiglasse. Saaremaa võlus meid ja jäime siia ankrusse. 1978. aastal ostsime suvekodu Murikal, “ kommenteerib Virge saarlaseks jäämist.

Huvi kaunite kunstide vastu on ta pärinud kultuurihuvilisest perekonnast ning õpingud viisid ta Tartu laste kunsti- ja muusikakooli. Üliõpilasena osales ta Tartu Ülikooli kunstikabineti tegevuses ning sai õpetust Kaljo Põllu käe all. Virge külastas esmakordselt Saaremaad 1967. aastal, kus kunstnik Kaljo Põllu juhendamisel tuli maalida keskaegseid kirikuid.

Virge Nemvalts on 1978. aastal loodud Saaremaa Kunstiklubi asutajaliige. Ta on osalenud kõigil klubi aastanäitustel, paljudes maalilaagrites ning kunstikursustel Soomes, Janakkalas. 1978.aastal autasustati teda Kuressaare linna kunstipreemiaga. Virge Nemvalts peab oma meelistehnikateks akvarell- ja õlimaali, kuid on katsetanud ka graafikat. Oma õpetajateks Saaremaal peab ta Külliki Järvilat ja Ants Varest.

“Käesolev näitus on on inspireeritud meie suvekodust, kus on valminud enamus töödest. Näituse pealkiri “Murika  ballaad” viitab lõputule kulgemisele, eneseotsingule ja küllap mingile mängurõõmule”, tutvustab Virge oma järjekordset näitust.

Näitus Kuressaare kultuurikeskuses jääb avatuks kuni 5. oktoobrini 2019.