fbpx

VÄLKNÄITUS „HUMOORIKAS LOODUSPILT“ KURESSAARE KULTUURIKESKUSES

VÄLKNÄITUS „HUMOORIKAS LOODUSPILT“ KURESSAARE KULTUURIKESKUSES

Alates 16. aprillist 2021 saab Kuressaare kultuurikeskuse välisakendel ja I korrusel vaadata Looduse Omnibuss poolt läbiviidud konkursi „Humoorikas looduspilt“ äramärgitud töid. Lisaks on kultuurikeskuse fuajee nn parklapoolse otsa seintel üleval veel teinegi fotonäitus- Eesti loodusfoto 2010. Nüüd, kus galeriid ja kunstisaalid on vaatajatele suletud, on see hea võimalus kontaktivabalt osa saada fotokunstist nii akendel kui kultuurikeskuse fuajees, mis on kõigile avatud. 

Eesti üks suurim fotovõistlus Looduse Aasta Foto 2020 tähistas eelmisel aastal oma 20ndat toimumisaastat. Selle konkursi  raames viidi  2020 aasta kevadel läbi välkkonkurss „Humoorikas looduspilt“. Konkursi korraldajaks oli MTÜ Looduse Omnibuss, mille eestvedajaks on tuntud loodusmees Jaan Riis.
 
MTÜ Looduse Omnibuss, mille keskus asub Tallinnas, eesmärgiks on muuta looduses käimine ja looduse tundmaõppimine elulaadi loomulikuks osaks, nagu seda on teatris, kontsertidel ja kunstinäitustel käimine. Lisaks loodusretkede korraldamisele on ühingu  üheks ülesandeks ka meedia kaudu teatada, mida-millal-kus on põnev looduses tähele panna.
Looduse Omnibussi koostööpartnereiks on paljud looduskaitseorganisatsioonid, teadusasutused, looduskaitsealad. 
 
Välkkonkurss “Humoorikas looduspilt” algatati  2020. aasta koroona esimesel perioodil ja konkursi võitjad kuulutati välja maikuus, mis on tuntud kui looduskaitsekuu. Osalema olid oodatud nii harrastus kui professionaalsed loodusfotograafid. Töid hinnati erinevates vanuse kategooriates- täiskasvanud, noored ja lapsed. Konkursile oodati huumorit või üllatusi pakkuvaid Eestis üles võetud loodusfotosid. Saata võis erinevaid looma-, linnu- ja looduspilte kui  ka pilte, kus on jäädvustatud õnnelikke juhtumisi ja põnevaid seiklusi.

Konkursi  tulemused tehti teatavaks 19. septembril 2020 Matsalu loodusfilmide festivalil. Välkkonkursile saabus 485 isemoodi vahvat, üllatavat ning naljakat fotot kokku 172 loodushuviliselt-fotograafilt. Kuna näitamist väärivaid pilte saabus sedavõrd palju, siis otsustati korraldada ka publikuhääletuse voor internetis. 
Loodusfotokonkursi žürii esimees oli  loodusfotograaf Urmas Tartes.

Konkursi võidupildiks tunnistati „Kõva külgtuul“, mille autoriks on fotograaf  Kilvar Kessler, kellele kuulus 250 eurone kinkekaart ja keraamik Anne Türni tantsiva hundi skulptuur. 
Üle kümnele osalejale jagati tunnustust „äramärgitud töö“ erinevates vanuse gruppides.

Kuressaares toimuva fotonäituse koostööpartneriks on  Kuressaare Kultuurivara ja initsiaatoriks ning läbiviijaks Eesti Looduskaitse Seltsi Saaremaa Osakond, mis pühendas antud näituse seltsi tuntud liikme  Elvi Viira 80. sünniaastapäevale.

Näitus jääb avatuks kuni juuni 2021.