fbpx

Vabariigi aastapäeva tähistatakse vallas tänavu teisiti

Vabariigi aastapäeva tähistatakse vallas tänavu teisiti

Sel aastal jääb ära Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamiseks Saaremaa vallavolikogu esimehe ja vallavanema vastuvõtt, kuid 21. veebruaril õhtul toimub Kuressaare kesklinnas valgusetendus „Pimeduse valgel“.

Vallavanem Mikk Tuisu sõnul on koroonaviiruse levik Eestis endiselt laialdane ja peaaegu iga päev lisandub mõni nakatunu ka Saaremaale. „Kuna viirus levib põhiliselt piisknakkusena inimeste vahetul suhtlemisel, on vabariigi aastapäeva vastuvõtu ärajätmine ainuvõimalik lahendus,“ ütles Tuisk. Vallavanem lisas, et praegusele olukorrale vaatamata soovitakse riigi sünnipäeva Saaremaal ka tänavu väärikalt tähistada.

Saare maakonna tunnustusavaldused (vapimärk ja teenetemärk) antakse üle ning Saaremaa aasta inimene ja aasta tegu kuulutatakse välja pühapäeval, 21. veebruaril kell 17 algaval väikesearvulise osalejaskonnaga tänuüritusel. Üritusele on kutsutud tunnustuse pälvinud inimesed ja maakonna omavalitsuste esindajad ning sellest tehakse veebiülekanne. Samal õhtul on kõigil huvilistel võimalik vaadata Kuressaare kesklinnas valgusetendust „Pimeduse valgel“. Vallavalitsuse Lossi 1 hoonele näidatakse umbes 10-minutilist etendust pealtvaatajate hajutamiseks kolmel korral: algusega kell 19, 20 ja 21. Valgusetenduse korraldab Kuressaare Kultuurivara. 

Vallavolikogu esimees Tiiu Aro: „2020. aasta on olnud meie kõigi jaoks keeruline ja kahjuks see olukord kestab. Seetõttu ei ole pidude ja vastuvõttude korraldamine praegu vastutustundlik. Samas olen kindel, et planeeritud tänuüritus ja valgusetendus on meeleolukad ning pakuvad rõõmu.“

24. veebruari hommikul kell 10 tähistatakse vabariigi aastapäeva Kuressaares Vabadussõja ausamba juures kõnede ja pärgade asetamisega ning kell 11 algab Kuressaare Laurentiuse kirikus jumalateenistus. Eesti riigi sünnipäevale pühendatud üritusi korraldatakse üle kogu Saaremaa. Info piirkondades toimuva kohta on praegu veel täpsustamisel.