fbpx

Uus tehnika!!

Uus tehnika!!

(foto: Maanus Masing, Saarte Hääl)

 

 

Kultuurikeskus sai uue tehnikapargi

Sigrid Osa

 

2002. aastal, kui Kuressaare kultuurikeskus avati, mõeldi sellele kui konverentsikeskusele ja arvati, et lavale ei ole üldse valgust vaja. Lakke kinnitati vaid toru, mille küljes oli paar prožektorit. Jupikaupa osteti üht-teist juurde, kuid laias laastus oli valgus ja helitehnika ajale jalgu jäänud.

Nüüd soetas Kuressaare linnavalitsus kultuurikeskuse saali uue valgus-, heli- ja videotehnika. Tööd said alguse 21. augustil ja nüüdseks on uued seadmed paigas. See lõbu läks maksma pea 96 000 eurot koos käibemaksuga. Hanke võitis Meedi Pro OÜ.

See uus on ikka tänapäevane asi! Ütleme siis nii, et üleeilsest tänasesse päeva. Laval on kuus prožektorit, projektor, suur ekraan ja tuli ka uus võimendus. Lava all on ka bassi supakad,“ rääkis Kultuurivara haldusjuht Mati Talvistu, põnevus hääles.

Kui enne oldi analoogi peal, siis nüüd on käes digiajastu. Ka töötajad liiguvad edasi sammhaaval, et uuendustele järele jõuda. Talvistu sõnul on võimalused nüüd kõik loodud ja edasi on küsimus puhtalt selles, kui palju jagub fantaasiat. Hankega on kaasas ka kasutaja väljaõpe.

(Meie Maa 5.10.2017, kasutatud 27.10.2017)

 

Saarte Hääle samateemalist artiklit saab lugeda siin.