fbpx

Taas saab kandideerida Eerik Haameri kunstiauhinnale

Taas saab kandideerida Eerik Haameri kunstiauhinnale

Saaremaa Vallavalitsus ja Kuressaare Raegalerii kuulutavad välja järjekordse kandidaatide esitamise Eerik Haameri nimelisele kunstiauhinnale.

Kuressaare Linnavalitsuse 2017. aastal algatatud Eerik Haameri auhinna eesmärgiks on tunnustada silmapaistvaid saavutusi kunsti valdkonnas ja jäädvustada Eerik Haameri mälestust.
Eerik Haamer (17.02.1908 Kuressaare – 4.11.1994 Kungälv, Rootsi) oli Pallase kunstikoolkonna esindaja ja üks 20. sajandi silmapaistvamaid eesti maalikunstnikke, kuigi tema elutee pikem osa möödus pagulasena Rootsis elades. Inimese ja teda ümbritseva keskkonna kujutajana lõi ta sisutihedaid ja säravaid teoseid kõigil oma loomeperioodidel.

Esimene Eerik Haameri nimeline kunstiauhind omistati kunstnik Uno Roosvaltile tänavu 16. veebruaril.

Järjekordse Eerik Haameri auhinna saab eesti autor, kelle 2018. aasta loomingus on kunstiliselt kõrgel tasemel mõtestatud Eestimaa saatus ja siinsete inimeste elu, kusjuures eelistatud on merega seotud saareline eluviis, kodumaalt välja rännanute käekäik mujal maailmas ja inimsust laiemalt puudutavad eksistentsiaalsed teemad ning üldinimlikud väärtused.

Auhind koosneb mälestusesemest, aukirjast ja stipendiumist suurusega 2000 eurot, mis antakse laureaadile üle 15. veebruaril 2019. aastal Kuressaare raekojas.

Kandidaate auhinnale võivad esitada kõik kunstiga seotud institutsioonid ning kandidaatideks saavad olla eri valdkondades ja tehnikates tegutsevad kunstnikud nii eksponeeritud üksikteoste kui ka näitusekomplektidega ja kunstiteadlased-kuraatorid näituseprojektide või trükistega, mis on avalikult eksponeeritud või välja antud sel kalendriaastal.

Kirjalikke ettepanekuid koos asjakohase põhjendusega Eerik Haameri kunstiauhinnale oodatakse 10. maist kuni 16. detsembrini 2018 aadressil: Kuressaare Raegalerii, Tallinna tn 2, Kuressaare 93819, Saaremaa vald või e-mailile: raegalerii@kuressaare.ee.