fbpx

Siiri Tall “Kummardus peaaegu kadunud maailmale”

Siiri Tall “Kummardus peaaegu kadunud maailmale”

Laupäeval, 12. septembril kell 16.00 avab Kuressaare Raegaleriis akvarellinäituse “Kummardus peaaegu kadunud maailmale” Siiri Tall (1951), kes on vabakutseline kunstnik ja elab Saaremaal, Mustjalas.

„Inspiratsiooni oma näitusteks olen saanud eelkõige Lääne-Saaremaa loodusest, kus olen suvesaarlasena elanud alates kaheksakümnendatest, tänaseks on suvituskohast saanud kodu. Tahaksin, et minu maale vaadates saaksid kunstisõbrad osaduse looduse ilust, rahust ja tasakaalust. Minult on küsitud, et miks ma inimesi ei maali. Arvan, et inimene on ennast niigi ületähtsustanud, valdavalt on loodus temale ressurss mitte Elu. Kaasaja kunstis kaldub olema loodus pigem taust inimesele, mitte peategelane. Minu jaoks on loodus peategelane, oma loomulikkuses ja ilus. Minu lemmiktehnika on akvarell, milles olen väljendanud ennast alates teismelise east,” avab Tall oma seekordse näituse tagamaid.

2010. aastal avastas Siiri enda jaoks Dionysose kunstiks nimetatud stiili, mille esimesteks katsetajateks olid itaallased ja prantslased. Nii ka tema loob veinimaale st maalib aeg-ajalt punase veiniga.

Ta on mitmekülgsete huvidega kunstnik, üks tema tegevusala on autentsete rahvuslike ja ajalooliste nukkude meisterdamine. Osa neist on eksponeeritud Tartu nukumuuseumi püsiekspositsioonis, Loona mõisas ja ka rahvusvahelistel nukunäitustel.

Siiri Tall on sündinud ja kasvanud Tallinnas ning omandanud kunstihariduse Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis ja Tallinna Ülikoolis kunstiõpetuse erialal. Ta on töötanud kunstnikuna Tallinna Linnavalitsuse Dekooriateljees ja aastatel 1990- 2011 Lasnamäe Üldgümnaasiumi kunstiajaloo- ja maaliõpetajana ning viimastel aastatel ka õppedirektorina. Suur osa Siiri Talli kunstitegevusest on olnud seotud maalikunsti õpetamisega noortele ning ta on läbi viinud mitmeid rahvusvahelisi maalilaagreid ja pikaajalisi projekte Itaalias ja Saaremaal.

Näitustel on osalenud alates 1976 aastast, aktiivsemat näitusetegevust alustas 2003 aastal, kui püsivalt sidus oma elu Saaremaaga. Personaalnäitused on olnud Tallinnas, Haapsalus, Kuressaares ja Imatral, Soomes. Püsinäitused on juba 5 aastat olnud Loona mõisas ja isikrändnäitused Saaremaa erinevates kultuurimajades- Mustjalas, Kihelkonnas, Võhmal, Lümandas, Salmel, Orissaares, Tornimäel, Laimjalas. Siiri Tall on Saaremaa Kunstiklubi ja Eesti Akvarellistide Ühenduse liige ning esinenud ühenduse näitustel Tallinnas, Haapsalus, Võrus ja Pärnus.

Näitus “Kummardus peaaegu kadunud maailmale” jääb avatuks kuni 10. oktoobrini 2020.