fbpx

Särav Interpreet

Särav Interpreet

Kuressaare Kultuurivara korraldab 2017/2018 hooajal Edoardo Narbonaga persoonisarja „Särav Interpreet“, kuhu kuuluvad „Oreli rõdukontserdid“ Kuressaare Laurentiuse kirikus, „Luule ja klavessiin“ kontserdid Kuressaare Linnateatris ning „Kellaviietee“ kontserdid Kuressaare raekoja saalis. Kontserdid avavad publikule Edoardo Narbona kui väga mitmekülgse muusiku erinevad tahud organisti, klavessiini- ja klaverimängijana ning toovad publikuni erinevat klassikalist muusikat.

Kuressaare Laurentiuse kirikus toimuvatel “Oreli rõdukontsertidel” astub Edoardo Narbona lavale organistina. Esimene “Oreli rõdukontsert” toimus 29. oktoobril ning kavas olid koraaliprelüüdid. Teine “Oreli rõdukontsert” on kavandatud 26. novembrile (lisainfo siin) ning kavas on Hollandi orelimuusika. Kolmas kontsert toimub 31. detsembril, mil aastalõpu tähistamiseks tuleb esitusele kontsert küünlavalgel. Neljas kontsert on kavandatud 28. jaanuarile ning kavas on Bachi pere ja sõbrad. Viies kontsert on kavandatud 25. märtsile Itaalia barokksonaatidega orelile ning kuues kontsert 27. maile Bachi transkriptsioonidega orelile.

Kuressaare Linnateatris läbiviidavatel kontsertidel “Luule ja klavessiin” on kavas klassikalise klavessiinimuusika ning luule põimimine. Klavessiinil esineb Edoardo Narbona, luulet kannab ette Tõnis Kipper. Esimene “Luule ja klavessiin” kontsert “Tempus fugit” (Aeg lendab) toimub täna õhtul (lisainfo siin). Järgmised “Luule ja klavessiin” kontserdid toimuvad talvel-kevadel.

Kuressaare raekoja saalis toimuvad “Kellaviietee” kontserdid toovad publikuni kammerliku õhkkonnaga inglise muusika kontserdid. Kontserdid on jätkuks eelmisel hooajal Edoardo Narbona poolt korraldatud edukatele kontsertidele. Et hetkel on raekojas restaureerimistööd ning raekoja saal külastajatele suletud, siis pole täpsed kontsertide kuupäevad paika pandud, kuid tõenäoliselt saab esimene kontsert toimuma uue aasta alguses. “Kellaviietee” kontsertidel kõlavad klaver (Edoardo Narbona) ja tšello (Annikki Aruväli) ning erinevad kaasategevad muusikud.

Edoardo Narbona on dirigent ja organist, kes kolis 2016. aastal koos perega Itaaliast Eestisse Saaremaale ning alustas tööd Kuressaare Muusikakoolis orkestri- ja klaveriõpetajana. Ühtlasi sai temast Kuressaare Muusikakooli sümfoniettorkestri dirigent ning kontsertmeister. Edoardo Narbona erialane pühendumine ja professionaalsus on laiahaardeline. 2017. aasta alguses kutsus Edoardo ellu Läänesaarte Kammerorkestri ning on orkestri dirigent ja kunstiline juht. Heatasemeline elukutselistest saartelt pärit muusikutest Läänesaarte Kammerorkester on korraldanud orkestri algusajast igal hooajal uue kavaga kontserte nii Kuressaares kui mujal maakonnas.

Ta on lõpetanud G. Verdi Torino Konservatooriumi oreli ja orelikompositsiooni, muusikateooria ja kompositsiooni ning orkestridirigeerimise erialadel. Neile lisaks on ta omandanud muusika didaktika magistri. Hetkel täiendab Edoardo end oreliõpingutes Amsterdamis Bernard Winsemiuse juures.

Edoardo Narbona on Itaalias Torinos toimuva Põhjamaade festivali „Terre del Nord Torino“ algataja ning oli aastaid festivali kunstiline juht. Samuti on ta „I Musici di San Grato“ kammerorkestri asutaja ning oli selle peadirigent ning kunstiline juht alates aastast 2003. Hetkel tegutseb ta kammerorkestri külalisdirigendina. Koostöös noorte heliloojatega on ta lavale toonud mitmeid Itaalia uudisteoseid ja esmaettekandeid. Edoardo Narbona on saanud dirigendina tunnustust, võites rahvusvahelisel dirigentide konkursil „Concorso internazionale di Direzione d’Orchestra Giuseppe Patanè“ III koha. Edoardo Narbona on „Ralph Vaughan Williams Society“ ja „Associazione culturale Franz Schubert di Torino“ liige. Ta on dirigeerinud külalisdirigendina Euroopa eri paigus ning orkestridirigeerimist aastate jooksul lihvinud tuntud kolleegide juhendamisel.

Edoardo Narbona esindab kõike seda, mida Saaremaa ja kogu Eesti lavaelus vajaka on – energiat, avatud emotsionaalsust, tungivat soovi midagi väljendada.” Nii ütles Läänesaarte Kammerorkestri avakontserdi järel tšellist Aare Tammesalu. Edoardo Narbona särab muusikuna eredalt ja publikul on võimalus sellest osa saada!