fbpx

Pamukkale „Valguse sünd”

Pamukkale „Valguse sünd”

Kuressaare Raegaleriis
7. 12.2019- 15.01.2020

Reedel, 6. detsembril kell 16 avame Kuressaare Raegaleriis 2019. aasta viimase näituse, mille autoriks on isikupärane ja maagiline kunstnik Terje Krupp, kunstnikunimega Pamukkale.

Näitus “Valguse sünd” on jätkuks tema eelnevatele näitustele “Teekond südame koopasse”, “Identiteet” jpt, kus kunstnik jagab oma visioone läbitud teekonnast, et avastada uusi eneseväljendusvorme maalis. Pamukkale kasutab ka tavapäraseid värvitehnikaid, kuid paljud tema geomeetrilised assamblaažid on 3D efektiga, mis on vaadeldavad spetsiaalsete prillide ja vahelduva UV-valgusega.

Terje Krupp kunstnikuks Pamukkale kujunemise tee on tavapäratu. Ta on omandanud Tartu Ülikoolis looduteaduste magistri, olnud ettevõtja aastast 1994 ja kasvatanud suureks kolm last. Terje on asutanud loomingulise stuudio Ovaalstuudio ja praegusel ajal tegutseb vabakutselise kunstnikuna.

Ühel hetkel tundis Terje, et oli jõudnud punkti, kus igapäevarutiin ja ärinaise kuvand oli ennast ammendanud, tuli teha muutus ja anda oma elukogemusele uus kvaliteet. Alustuseks osales ta mandala maalikursusel Marokos (2015) , mis mõjus inspireerivalt ning muutis tema elu edasist kulgu. Eelmise aasta reisil Türki sündis sügavas hingelises seisundis kunstnikunimi Pamukkale

( Türgi kuulsaim vaatamisväärsus- sürrerealistlik poolringikujuline , puhasvalge looduslik ime- 160 meetri kõrgune mäekülg on üleni kaetud nõrglubja setetega, kust 600 meetri laiust ala mööda vett pidevalt laienedes alla jookseb. Allikaveel arvatakse olevat tervendav toime.)

Kunstnik Pamukkale on läbinud mitmeid kursusi asjatundlike õpetajate käe all (Tõnu Talve Eestist, Eric Grind Rootsist, Peter Gric Austriast) ja selja taga on kümmekond näitust, kuid ometi leiab ta, et on veel kunstnikuks kujunemise teel.

“Soovin kõigile külastajatele julgust avada end sisemisele valgusele, et leida see rikkus, mida me enda sees kanname. Märgata enda tundeid ja tasaseid sosinaid, mis kostavad maale vaadates. Märgata ilu pimeduses ja valu valguses avatud südamega, “ soovitab Pamukkale kõigile näituse “Valguse sünd” vaatajatele.

Näitus jääb avatuks kuni 15. jaanuar 2020.