fbpx

Oreli rõdukontserdist

Oreli rõdukontserdist

Pühapäeval, 26. novembril toimus Kuressaare Kultuurivara korraldamisel teine oreli rõdukontsert. Kui esimesel kontserdil kõlas meisterlikult saksa barokkheliloojate looming, siis seekord tõi särav interpreet Edoardo Narbona kuulajateni hollandi orelikoolkonna Jan Pieterzoon Sweelincki ja Anthoni van Noortdti valitud teosed.

Saime taaskord aimu Kuressaare Laurentiuse kiriku neli aastat tagasi Hardo Kriisa meistrikojas renoveeritud Sauer oreli registrite ampluaast, kus kuulajaid lummas eriliselt teemakäsitlus oreli põhimanuaalidel ja sügaval bassiregistris (Sweelinck Toccata in G ja Vater unser in Himmelreich). Vähem oluline ei olnud vaoshoitud registrite kasutamise poolest Noortdti Fantaasia a 4.

Edoardo Narbona, olles interpretatsioonides särav nii dirigendi kui organistina, paistab oma ajastutruu muusikatõlgendustes silma erakordselt täpse artikulatsiooni ja registrite kasutamisega, tehes seda alati maitsekalt. Tema kontserdid on oma ülesehituselt sügavalt läbimõeldud, moodustades mõtestatud terviku, kust leiame vahel ka seoseid ja mõjutusi esitatavate heliloojate kaasaegsete ja sõprade hulgast.

Jääme ootama uusi huvitavaid kontserte!

 

Ester Soe

juhiabi-projektijuht