fbpx

“Olmeulmad: Sanctum textum*”*pühakude

“Olmeulmad: Sanctum textum*”*pühakude

Kindlasti oli tegemist tõeliselt inspireeriva rännakuga läbi tantsulise liikumise. Elamus algas minu esimesest sammust etenduse saali, kus nähes saali keskel nelja omavahel põimunud tantsijat kandvat valgust kiirgavat postamenti, võis aimata, et ootamas on ees midagi üllatavat. 

Minu jaoks kujundas etenduse eriliseks see, et iga inimene sai etenduselt väga individuaalse kogemuse. Esiteks seetõttu, et publikul oli lubatud saalis ringi käia ja näha etendust erinevatest vaatenurkadest. Suurepärase elamuse sai ka istekohale jäädes, sest pidev tantsijate liikumine muutis vaatepildi piisavalt värvikaks. 

Peale selle mõjutas nähtud vaatemäng pealtvaatajate mõttemaailma omamoodi erinevalt. Tundsin, et tervikliku kogemuse saamiseks tuleb enda jaoks etendust pidevalt lahti mõtestada ja luua vastav lugu. 

Minu silmade läbi kujutasid tantsijad mingisugust kulgemist ja arengut. Olgu selleks siis elu tervikuna, alustades sünnist, elades läbi kõiksugu takistusi ja sealsamas ka helgeid hetki, kuid samal ajal püüeldes aina kõrgemate ja kaugemate unistuste poole. Etenduse lõpus oleks nagu leitud see elus otsitav tasakaal ja rütm, mida tantsijad kujutasid sünkroonis rütmilise ja samas konkreetsete joontega koreograafia esitamisega. 

Nähtud etendus tõi esile tõetera, et ühiselt tegutsedes jõutakse kaugemale ja läbielatud kogemused tugevdavad ühishingamist. Seda ilmestas keeruliste tõstete teostamine mitmetel tasemetel, kus tantsijate vaheline usaldus mängis suurt rolli. Tantsijad oli tõeliselt kõrgtasemelised, mida iseloomustas üheskoos loodud imeliselt sujuv ja sealsamas tehniline liikumine, mida oli tõeliselt põnev jälgida. Kogu etendus oli moodustatud kastist välja mõtleva koreograafia ja looga, olles samal ajal väga piiratud ruumis- kõrge valgustatud kuubiku peal.

Soovitan kõigil külastada erinevaid tantsuetendusi vahelduseks tavapärasematele teatrietendustele, kuna ideid on võimalik peale sõnade anda edasi ka läbi väljendusrikka tantsulise liikumise! 

Heleri Soe
Saaremaa Tantsutüdrukute treener