fbpx

„Õige P.E.A.”

„Õige P.E.A.”

Reedel, 14. juunil kell 15.00 avatakse Kuressaare kultuurikeskuses rühmituse P.E.A. näitus „Õige P.E.A.”. Rühmituse P.E.A. moodustavad kolm loomingulist sõpra – Priit, Erki ja Andres. Nende eesnimetähtedest tuletatud rühmitus on tänaseks tegutsenud juba 19 aastat.

Koos on tehtud näitusi põhiliselt Tallinas, aga ka Haapsalus ja Vilniuses. Kuressaare kultuurikeskuses avatav näitus „Õige P.E.A.” on nende seitsmes näitus.

Priit Joala (1968) on rohkem tuntud disainerina. Ta on loonud kogu Zizi Disaini kollektsiooni. Joala on esinenud näitustel alates aastast 1994. aastast. Lisaks mitmetele ühisnäitustele on tal olnud ka kolm isiknäitust Mustpeade Maja Galeriis, Tokko & Arraku Galeriis ja Rahvusraamatukogu Galeriis.

Erki Kasemets (1969) on rühmituse “P.E.A” asutajaliige (2000). Kasemets on õppinud Eesti Kunstiakadeemias lavastuskunsti ning omandanud seal ka magistri- ja doktorikraadi. Esimene isiknäitus toimus 1994. aastal. Kasemets on osalenud Eesti kunsti ülevaatenäitustel Lätis, Prantsusmaal ja Norras. Kasemetsa loomingut läbivaks teoseks on maalitud joogipakendite sari “Life-file”, mida on eksponeeritud eesti kunsti ülevaatenäitustel Toursis (2008), Stavangeris (2013) ja Barcelonas (2014). 2015. esines Kasemets XII Balti triennaali väljapanekul “A Million Lines” Krakowis.

“Samm ja suusk”
Erki Kasemets

Andres Koort (1969) on maalikunstnik, stsenograaf, kujundaja ja kuraator ning osalenud näitustel alates aastast 1991. aastat. Koort on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia lavakujunduse eriala ja täiendanud end Hollandis Groningenis Academia Minervas maali erialal. Ta on olnud Eesti Kunstnike Liidu liige, Eesti Maalikunstnike Liidu juhatuse liige aastatel 2002-2012. Koort on kureerinud ja kujundanud Maalikunstnike Liidu näitusi. Ta on loonud lavakujundusi lavastustele Eesti Draamateatris, Tallinna Linnateatris, Pärnu teatris Endla, Eesti Nukuteatris ja Theatrumis. Kunstniku teoseid leidub Tartu Kunstimuuseumi ja Leedu Kunstimuuseumi kogudes.

14. juunil Kuressaare kultuurikeskuses avataval näitusel on esindatud iga kunstniku enda poolt vabalt valitud teemal teosed. Näitus jääb avatuks 23. augustini 2019.