Näitused

Esimene kunstinäitus Kuressaares avati 25. juunil 1896. aastal tollase tütarlastegümnaasiumi hoones, mis on tänaseks hävinenud. Näitusele oli välja pandud: Fr. S. Sterni, O. F. Moelleri, O. von Sassi, E. G. Dückeri ja teiste Saaremaalt pärit kunstnike tööd (kokku üle 300 teose). Anti välja ka näituse kataloog. Tänapäeval on kunstinäitused muutunud lahutamatuks osaks Kuressaare linna kultuurielust.

Käesoleval ajal on Kuressaare linnas seitse erinevat galeriid ning mitmeid erinevaid näitusepaiku koolides, kohvikutes ja mujal. Kuressaare Kultuurivara haldusalas tegutsevad näitusepaikadena Kuressaare Raegalerii (Tallinna 2) ja Kuressaare kultuurikeskuse saal koos fuajeedega (Tallinna 6). Aastas toimub Kuressaare Kultuurivara näitusepindadel keskmiselt 20-30 erinevat näitust (tutvu 2016. aasta näitustega siin ja 2017. aasta plaanidega siin). Näituste kuraator on Lii Pihl. Jälgi Raegalerii Facebooki lehekülge siin.

 

Kuressaare Raegalerii

Ilme Rätsepa tekstiilid ja videod näitusel “Kuldsed hetked” (16.11-12.12)
Avatud: T-R 10-17; L 10-15

 

Kuressaare kultuurikeskuse I korrusel

Kristian Saks fotonäitus “Tallinn elab – pilguheit pealinna tänavatele”

18.10-20.11. 2018

Avatud:  E-R 10-19;  L    10-16

 

Kuressaare kultuurikeskuse saalis

Läti 100 juubelile pühendatud näitus “Imeline Läti (13.11 – 05.12)
Avatud: E-R 10-19; L    10-16

Ajamaja galerii

Avatud : E-R 8-18; L 9-16

 

Tulevad näitused: 

Jaan Künnapi fotonäitus “Gravüürid valgusega”

Johan Boeijkens fotonäitus “Tuulepealne maa – siin on sinu kodu”

Saaremaa kunstiklubi sügisnäitus autoportreedest ja loodusmaalidest “Kunstiklubi selfid: sellised me oleme”

Epp Maria Kokamäe maalinäitus “Valgus maarjamaal”

 


KURESSAARE RAEGALERII

 

Raegalerii kunstialased tegevussuunad: Eesti kunstipärandi ja kaasaegse kunsti esitlemine; Saaremaa professionaalse- ning harrastuskunsti tutvustamine; kunstihariduslike ürituste ja konkursside korraldamine; linna kunstikogu hooldamine; galerii ruumide üürimine näitusteks ja üritusteks ning raekoja hoone ja ajaloo tutvustamine. Tutvu raekoja ajalooga täpsemalt siin. Raegalerii näitused on avatud: T-R 10-17 ja L 10-15. Sissepääs tasuta. Tutvu Raegalerii näituste ajalooga siin.

 

 

KURESSAARE KULTUURIKESKUS (saal koos fuajeedega)

 

Kultuurikeskuse saali pinnad võimaldavad eksponeerida suuremõõtmelisi töid (sh maale, fotosid, tekstiili jms). Kultuurikeskuse fuajeedes on saanud traditsiooniks erinevate foto-, käsitöö- ja teabenäituste korraldamine, samuti koolinoorte kunstitöödeeksponeerimine. Kultuurikeskuse saali näituseid on võimalik külastada kultuurikeskuse lahtiolekuaegadel ürituste vahelisel ajal. I ja II korruse fuajeed on vaatajatele avatud kultuurikeskuse lahtiolekuaegadel (vaata siit). Sissepääs tasuta. Tutvu Kuressaare kultuurikeskuse näituste ajalooga siin.

 

 

Soovid näitust korraldada?

 

Kuressaare kultuurikeskuse ja raegalerii näituste pinnad on üürivabad. Ettepanekuid näituste korraldamiseks palume esitada kunstikuraatorile Lii Pihl (raegalerii@kuressaare.ee, 453 3266 või 516 6433).

PAKUTAVAD NÄITUSEPINNAD:

  1. Raegalerii näitusesaalid (Tallinna 2): esimene saal 49,9 m2 ja tagumine saal 56,8 m2; tutvu saalide plaaniga siin
  2. Kuressaare kultuurikekus (Tallinna 6): kontsertsaal (kasutusel on seina pinnad) 20×14 m2 ja kultuurikeskuse seinapinnad (asuvad erinevates kohtades); tutvu saali plaaniga siin