fbpx

Margus Meintart maalinäitus “Läbilõige”

Margus Meintart maalinäitus “Läbilõige”

10. mail kell 16 avatakse Kuressaare Raegaleriis tartlasest kunstniku Margus Meinarti maalinäitus “Läbilõige”. Kunstnik esineb oma piltidega Kuressaares esimest korda: „Olen väga rõõmus, et saan pakkuda täiesti korraliku läbilõike oma kunstnikuteel loodust.”

Kunstnik ise leiab, et läbilõige on mitmetähenduslik sõna. See tähendab nii ülevaadet kui ka millegi läbi lõikamist. Kuressaarde näitust planeerides tahtis ta panna üles mõned installatsioonid ja esineda hea hulga töödega, mis erineksid tema maalilisest ja värvide kesksest maalimisviisist: „Tahtsin lõigata läbi oma tavapärase tee ja liikuda natuke teises suunas. Ajapuudus ja galerii kaugus Tartust seadsid aga oma piirid. Sain küll valmis mõned uued maalid, aga installatsioonid jäävad oma aega ootama.” Seega jääb Meinarti näituse pearõhk tähendusele – ülevaade.

Margus Meinart on sündinud 1969. aastal, aastatel 1991–1996 õppis ta Konrad Mäe Ateljees (Kunstiühing „Pallas” Stuudio), ta on saanud ka Tartu Kõrgemast Kunstikoolist mööbli kujundaja ja -restauraatori diplomi. Tema maaliharidus on saadud hilis- ja järelpallaslaste Kaja Kärneri, Heldur Viirese ja Lembit Saartsi käe all. Aastatel 1994-1995 stažeeris ta Norras Nansenskolenis (Norsk Humanistisk Akademi, maal).

Margus Meinart on pälvinud “Pallase” stipendiumi 1998. aastal, samuti Aino Järvesoo stipendiumi. Ta on Kunstiühingu “Pallas” liige 1994. aastast, lisaks kuulub Meinart ka Tartu Kunstnike Liitu ja Tartu Restauraatorite Klubisse.

Meinarti maalide põhielement ja kandejõud on värv, just värvi kaudu iseloomustab ta inimesi, sugulasi, sõpru ja ka täiesti tundmatuid isiksusi. Nende ja paljude teiste heade kunstialaste omaduste poolest on Margus Meinart valitud Eerik Haameri kunstiauhinna žürii liikmeks.

Kunstiajaloolase Krista Piirimäe sõnul on tegemist ühe Eesti tugevama koloristiga: „Ta püüab iga teose puhul välja tuua, kuidas uue värvikombinatsiooniga tabada midagi iseloomulikku kujutatava näos. Ta valib kord pahtli, kord pintsli, proovib ka erinevaid faktuure ja stiile. Ta maalib salaja pildistatud foto järgi nii kaua, kuni tunneb ka lõuendi peal ära oma sõbra.”

Meinartil on olnud isikunäituseid Eestis, Saksamaal, Belgias ja Norras ning teda peetakse uuspallaslaste hulgas üheks toekamaks maalijaks.

Maalinäitus “Läbilõige” jääb avatuks kuni 8. juunini 2019.