fbpx

Luuleõhtu „Mis värvi on…?“

Luuleõhtu „Mis värvi on…?“

29. märtsil kell 19 leiab Kuressaare raekoja keldris aset luuleöö. 

„Luuleõhtu mõte tekkis juba aasta alguses või isegi varem – pärast luuleõhtut, mis toimus 9. detsembril Muhus Saṃsāra-nimelises kohvikus. Keldriööks kujunes see veebruaris. Et ta just keldris aset leiab, on seotud müstilisusega nii luules kui öistes keldrites,“ selgitasid luuleöö sündi Merily Porovart ja Arnek Grubnik.

Luuleõhtul tulevad esitusele muidugi luuletused. Professionaalsemad ja kodukootumad. Oma loominguga astuvad üles Krafinna, Sigrid Osa, Merily Porovart, Mehis Tulk ja Arnek Grubnik. Muusikaliste vahepalade eest hoolitseb Vello Suigussaar. Luuleõhtu pealkiri on „Mis värvi on…?”ning loodetavasti kuuleb korraldajate sõnul õhtu jooksul nii mõndagi värvidega seotud luulepala.

Merily ja Arneku sõnul võib luulehuvi tekkida üleöö ja kohale ei pea kindlasti tulema vaid luulehuvilised. „Oodatud on kõik, kel vähegi huvi muusika, luule, keldri ja esinejate vastu,“ kutsusid nad.

Pärimise peale, et kui populaarne on tänapäeval luuletamine, kostsid Merily ja Arnek, et luule viljelemine ükskõik millises võtmes (vabavärss, riimluule, räpitekstid jne) on vägagi popp. „Lihtsalt tihti me ei tea, et inimene kirjutab. Luule ongi väga isiklik ja see on hästi. On ka neid, kes tulevad luuleõhtule ja katsetavad kirjutamist sealsamas.“

„Igaüks oskab luuletada, selles ei ole vaja kahelda. Siinkohal on kõigil luuleõhtul osalejatel võimalus end proovile panna luule kirjutamises. Luuleöö lõpetab luuleülesanne, millest iga soovija saab osa võtta.“

Korraldajate sõnutsi ei ole tegemist teps mitte ühekordse ettevõtmisega, vaid luuleõhtuid ja -öid tuleb kindlasti veel.

Ivika Laanet-Nuut

www.meiemaa.ee