fbpx

“Läbi looduseprisma!”

“Läbi looduseprisma!”

4. septembrist on Kuressaare kultuurikeskuse I korrusel avatud Kärla, Aste ja Lümanda põhikooli õpilaste tööd fotonäitus “Läbi looduseprisma!”. Õpilased läbisid koolituse, mis toimus Hallikukivi Seikluspargi territooriumil ning Mullutu-Loode loodushoiualal läbi erinevate aastaaegade (sügis, talv, kevad). Matka- ja seiklusringi fotokoolitusel osales 78 õpilast vanuses 7-16 eluaastat.

Fotokoolitus toimus Saaremaa valla toetusel huviharidusprojekti raames, matka- ja seiklusringi ühe koolituse osana, mida korraldas Saaremaa seikluspark Hallikukivi Koolitus viidi läbi ajavahemikus 2018. september kuni 2019. mai.

Koolituse käigus said lapsed ja noored lühikese ülevaate fotograafia ajaloost, õppisid lihtsamaid fotograafia põhitõdesid, kogesid, kuidas aastaajad ja ilm mõjutavad pildistamist ja mida looduses tähele panna. Õpitu praktiseerimiseks matkati koos Mullutu-Loode looduskaitsehoiualale.

Pildistamise käigus saadi kogemus, kuidas valgus mõjutab pilti ja jäädvustati erinevaid plaane. Püüti kaadrisse linde, pisikesi putukaid ja maastikku.

Kõik näituse fotod on pildistatud erinevatel aastaaegadel Mullutu-Loode hoiualal ning selle lähiümbruses. Enamus fotod on jäädvustatud telefonidega, oli ka kompakt- ja peegelkaamera kasutajaid.

See näitus annab kinnitust, kui leidlikud ja tähelepanelikud on lapsed looduses, kuidas nad oskavad märgata erinevaid detaile, pannes need valgusega mängima. Praktika näitas, et lapsed ise väga nautisid protsessi, selle kinnituseks on kaunid loodusfotos , millest on koostatud näitus “Läbi looduseprisma” mida saab Kuressaare kultuurikeskuse korrusel vaadata kuni 22. septembrini.