rahvakultuur

Kuressaare Kultuurivara on katuseorganisatsiooniks mitmetele Kuressaare rahvakultuurikollektiividele.

Eesti Vabariigi põhiseaduses on riik võtnud endale kohustuse. Vankumatus usus ja kõigutamatus tahtes kindlustada ja arendada riiki, […] mis peab tagama eesti rahvuse ja kultuuri säilimise läbi aegade. Eesti kultuuripoliitika põhialused toetavad ülaltoodud ideed: Jätkub üldlaulu- ja tantsupidude traditsioon ning riigi ja kohalike omavalitsuste hooleks on selle toimimiseks vajaliku võrgustiku elushoidmine ja arendamine.

Kuressaare Kultuurivara on katusorganisatsiooniks 15 erinevale rahvakultuurikollektiivile. Nende tegevuses osaleb (17.02.16 seisuga) 311 lauljat, tantsijat ja pillimängijat. Kollektiivid osalevad nii üleriigilistel kui Saare maakonna laulu- ja tantsupidudel ning ka muudel sündmustel.

LAULUKOORID

Lauluselts LYRA

  • Asutatud 1888
  • Dirigent Anita Kangur anita.kangur@mail.ee
  • Koorivanem Janne Tamm, jannetamm13@gmail.com
  • Prooviruum: Kuressaare Muusikakool
  • www.kuressaare.ee/lyra/

MTÜ Lauluselts PIRET (naiskoor)

  • Asutatud 1949
  • Esimene dirigent Joosep Aavik (1899-1989)
  • Dirigent Marika Mets marika.mets@mail.ee; telefon 5074942
  • Kontakt Marika Jürisson 527 4839 marika.jurisson@hotmail.com
  • Prooviruum: Kuressaare Muusikakool

MTÜ Saaremaa Meeskoor SÜM

  • Asutatud 1973
  • Asutaja-peadirigent Harry Kuusk (1927-1998)
  • Peadirigent aastatel 1989-2008: Tiit Köster
  • Peadirigent Ester Soe, dirigent Mari Ausmees
  • Koorivanem Tenno Lauri, tenno.lauri@gmail.com, telefon 56292272
  • Prooviruum: Kuressaare Muusikakool
  • www.saaremaameeskoor.ee

Kammerkoor HELIN

  • Asutatud 1987
  • Dirigent Helle Rand, helle@oesel.edu.ee, telefon 5072562
  • Koorivanem Elge Suurem elge.suurem@gmail.com
  • Prooviruum: Kuressaare Muusikakool

helin_1

Kammerkoor EYSYSLA

 

 

 

Kuressaare Laurentiuse koguduse segakoor SAUER

Seltsing KANARBIK (vokaalansambel)

  • Asutatud 1997
  • Esimene juhendaja (aastatel 1997-2007) Helle Salong
  • Juhendajad: Reet Lõugas reet@aste.edu.ee; telefon 5266305; Jelena Pšenitšnaja jelena@hot.ee;  telefon58181483.
  • Kontaktisik Aasa Lõoke 522 44 72
  • Prooviruum: Kuressaare kultuurikeskus

KURESSAARE LINNAORKESTER

  • Asutatud 1995-97
  • Dirigent Matis Männa 529 7475 matis.manna@gmail.com
  • Kontaktaadress: Kastani 9
  • Prooviruum: Kuressaare Muusikakool

RAHVATANTSURÜHMAD

Segarühm PIIPRELLID

  • Asutatud 1989
  • Juhendaja Eena Mark: eena.mark@gmail.com; telefon 5280581
  • Rühmavanem Heinika Esko heinika.esko@gmail.com
  • Trennid: Kuressaare kultuurikeskus
  • piiprellid.wordpress.com

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Segarühm KEERIS

  • Asutatud 1964
  • Esimene juhendaja Elvi Siimon (1964-2010)
  • Juhendaja Kalle Kadarik 5698 4430  kadarikkalle@gmail.com
  • Trennid: Kuressaare kultuurikeskus

keeris

Naisrühm KADRID

  • Asutatud 1968
  • Esimene juhendaja Helgi Allik (1937-2007)
  • Juhendaja Virge Varilepp virgevarilepp@gmail.com; telefon 58860834
  • Rühmavanem Anu Lomp anu@saarlane.ee
  • Trennid: Kuressaare kultuurikeskus

Seltsing naisrühm RITSIKAS

  • Asutatud 1985
  • Esimene juhendaja Annika Iin
  • Juhendaja Merle Sillavee 521 1011 merle.sillavee@mail.ee
  • Rühmavanem Malle Koppel 5565 6184
  • Trennid: Kuressaare kultuurikeskus

ritsikas_1

Seltsing memmede tantsurühm EIDERATAS

  • Asutatud 1985
  • Esimene juhendaja Astra-Helju Truumure
  • Juhendaja Eena Mark: eena.mark@gmail.com; telefon 5280581
  • Rühmavanem Salme Berens
  • Trennid: Kuressaare kultuurikeskus

eideratas

Seltsing MARLEEN (seltskonnatants / naisrühm)

  • Asutatud 1995
  • Juhendaja Merle Sillavee 521 1011 merle.sillavee@mail.ee
  • Rühmavanem Elvi Saarik
  • Trennid: Kuressaare kultuurikeskus

***

Tutvu tegevuse lõpetanud rahvakultuurikollektiividega siin.