fbpx

Külliki Järvila graafikanäitus „Sinilinnuvägi“

Külliki Järvila graafikanäitus „Sinilinnuvägi“

28. mail kell 16.00 avame Kuressaare Raegaleriis Külliki Järvila graafikanäituse „Sinilinnuvägi“.

Külliki Järvila on sündinud 1954. aastal Tallinnas. 1980. aastal lõpetas ta Eesti Kunstiakadeemia (ERKI) ning alustas näitusetegevust 1985. Nüüdseks on näituseid kogunenud üle seitsmekümne, neist umbes pooled Saaremaal, välisnäitusi ligi 20. Külliki Järvila on Eesti Kunstnike Liidu ja Eesti Vabagraafikute Ühenduse liige. 1983. aastast peab ta oma kodusaareks Saaremaad.

Külliki kunstnikunimel ja töödel on Saaremaal oma firmamärk, ta ei vaja pikka tutvustamist, sest nii omaseks on saanud aastakümnete jooksul tehtud graafilised joonistused ja akvarellid. Tema graafikat ja graafilises tehnikas tehtud auaadresse võib leida paljude saarlaste kodudes.

Külliki Järvila jätkab uue graafilise seeriaga oma huvideringi ja mõttemaailma tutvustamist, mis haarab paljusid antiikfilosoofiast alguse saanud mõttearendusi. Külliki looming on jutustav ja kohati allegooriliselt muinasjutuline, ta ei õpeta, vaid jagab isiklikke tähelepanekuid ja kogemusi. Näitus „Sinilinnuvägi“ on kui mõtisklus inimese hinge üle. “Näituse töödeks sain inspiratsiooni Maurice Maeterlincki raamatust „Sinilind” ja Raimond Valgre laulusõnadest „Sinilind”. Minu jaoks on Sinilind müstiline tegelane, kes sümboliseerib õnne ning tema leidmiseks läbitud teekond on olulisem, kui tema leidmine. Sellel otsingulisel teekonnal õpib inimene tundma ennast ja oma hinge, samuti õpib ta hindama ka „halle” linde, keda oma teel kohtab. Sinilinnuväe all tuleb mõista elutahet, mis käivitab inimeses õnnetunde ja soodustab inimhinge harmoonilist arengut, „ tutvustab Külliki Järvila oma näituse teemat. Vastavalt iidsete filosoofide ettekujutusele kujundavad maailma neli stiihiat- maa, tuli, vesi ja õhk, mida kunstnik on püüdnud oma töödes edasi anda ja kujutada kujuteldamatut – Sinilindu. „Enamus töid on energeetilised skeemid, mida olen tunnetanud mõeldes elu erinevatele aspektidele läbi inimhinge, “ lisab Külliki eelpoolöeldule.

Näitus jääb avatuks kuni 26. juunini 2021.