fbpx

Kohtume Sadamasillal!

Kohtume Sadamasillal!

18. jaanuaril toimub Kuressaare kultuurikeskuses eksklusiivne Sadamasilla uue plaadi „Grifoon ja šansoon” esitluskontsert. Lavale astuvad andekad muusikud Marek Sadam (laul), Anett Pero (laul), Tõnu Laikre (klahvpillid), Paul Daniel (kitarr), Martin Trudnikov (akordion), Tõnis Kivisild (bass) ja Oliver Rõõmus (löökpillid). Koos publikuga võetakse ette ränd läbi pimedate õhtute, laternaid täis õunapuuaedade, uduste jõeäärte, armsate kohvikute ja kodurestoranide.

Sadamasild esines Saaremaal viimati 2015. aasta novembris. Pärast seda on ansambli esilaulja siin üles astunud nii Tõnu Laikre kui Martin Trudnikoviga. Igal kontserdil on küll oma teema ja stiil, kuid ühiseks nimetajaks võib märkida sooja ja südamlikku vaadet elule. Tema kontsertide puhul kehtib kindlasti ütlus – lihtsuses peitub võlu. Publikuni tuuakse elu ilusad hetked, armastus, pettumused, hirmud, lootus, ootus. Seda kõike hingest ja isiklikult.

„Grifoon ja šansoon” ilmus 20. oktoobril 2017. Šansoon on kergesisuline saatega soololaul, milles on esmatähtsad sõnad. Grifooni võib aga leida plaadi kaanepildilt Marek Sadami sülest – imearmas brüsseli grifoon Leenu. Arvestades, kui palju siirast hoolimist nende kahe lahutamatu sõbra vahel on, võib muusikast oodata nii naeru kui pisaraid, kuid eelkõige armastust. Uuel plaadil on 12 lugu, mille autorid on Marek Sadam, Piret Laikre, Toomas Laur ja Mikk Targo.

Albumit kuulates seguneb imeline argisega. Ühel hetkel kohtutakse ammuste romaanidega ning teisel hetkel hoiatatakse liiga suurelt unistamise eest. Ühel hetkel süüdatakse õunapuudel laternaid ja teisel hetkel varitsevad hirmud ning armumine muutub armastuseks. Kui palju muusikat räägib otsustest jääda-hoolida-armastada, siis selle taustal hakkab silma „Annan vabaks”, kus loobutakse, maitstakse võõra viljapuust ja tunnistatakse minemisse armumist. Plaadi aga ehk kõige valusam lugu „Sina jää” räägib aja halastamatust möödumisest ja lähedase kaotusest, säilitades samas ka helgemat joont, mis paneb mõtlema inimestevahelise soojuse üle.

Plaadi nimilugu „Grifoon ja šansoon” on ehk parim näide sellest, kuidas Marek Sadam oskab lihtsate hetkede ilu näha. Just see äratundmine, kui kontserdil räägitakse täiesti tavalisest olukorrast, mis on meie kõigiga juhtunud, hoopis uue nurga alt, on rohkem kui eriline. Ja sellisel hetkel ei tea enam, kumb on ilusam – kas olnud olukord või nauding nendes olnud olukordades ilu näha. Sadamasilla kontsert on tõeliselt hea võimalus minna argist unustama ja kui eriti hästi läheb, siis lausa teistmoodi nägema.

Kuna kontserdipilet on ka väga ilus jõulukingitus, kehtib 31. detsembrini soodushind: 6€ (õpilane, üliõpilane ja pensionär) ja 9€ (täispilet). Alates 1. jaanuarist maksavad piletid vastavalt 9€ ja 12€. Piletid on müügil Piletilevis ja Kuressaare kultuurikeskuses. Eelkooliealistele lastele on sissepääs tasuta juhul, kui nad istuvad saatja süles. Ootame kõiki südamlikku õhtut veetma. Kohtume Sadamasillal! Lisainfo kontserdi kohta siin.

 

Mari-Liis Pärn

Kuressaare Kultuurivara loovjuht