fbpx

Kalev Koeli maalinäitus “Mehed ja meri”

Kalev Koeli maalinäitus “Mehed ja meri”

Neljapäeval , 30. jaanuaril kell 17.00 avame Kuressaare kultuurikeskuse saalis Kalev Koeli maalinäituse „Mehed ja meri“. Näha saab  tema viimaste aastate loomingut – meremaale ja portreid. Kalev Koel on sündinud 10. jaanuaril 1964. aastal. Lapsepõlvekodu on Saareküla kalurikülas.

Pärast Tallinna Kalatööstusliku Merekooli lõpetamist asus ta tööle Saare Kalurisse raadionavigatsiooni kambrisse raadiotehnikuna. Kunst ja loominguline tegevus on köitnud teda lapsepõlvest alates. Sellele on kaasa aidanud koduküla Saareküla meri, rannakarjamaad ja loodus. Eriti sügava jälje on jätnud põlised koduküla inimesed. Kunstialal on Kalev põhiliselt iseõppija, aga  on ka osalenud ühe aasta Tartu Kunstikooli kaugõppeosakonnas. Kalev ise mainib, et aktiivselt kunstiga tegelemiseks on talle andnud inspiratsiooni interneti laialdased võimalused ning see, et saab näha parimate kunstnike loomingut. 

Kalev Koel kuulub 2008. aastast Saaremaa Kunstiklubisse ja  on osalenud pea kõigil ühisnäitustel ning äratanud tähelepanu oma meisterlike fotorealistlikus stiilis maalidega. 2017. aastal  kandis lõuendile  kõik Saaremaa õigeusu kirikud. Selle teo eest valisid kunstiklubi liikmed ta Aasta Tegijaks. Saaremaa Kunstiklubi valib endi hulgast Aasta Tegijat alates 2011.  

Kalevi esimene isiknäitus „Meie inimesed“ toimus Salme kultuurimajas 2013. Eelmisel aastal oli näitus „Mehed eelmisel sajandil“ üleval nii Salme kui Orissaare kultuurimajades. Selle näituse tööd on ka käesoleva näituse üheks osaks.  Tänaseks on ta otsinud oma käekirja, mis täidaks lõuendi mitte ainult värvi, vaid ka hetke olustikuga. Energiatega mängimine on Kalevi põhiline taotlus oma loomingu väljendamisel.