fbpx

Fotonäitust „RB radadel“

Fotonäitust „RB radadel“

Alates 1. veebruarist saab Kuressaare kultuurikeskuse I korrusel näha fotonäitust „RB radadel“, mille on koostanud Peeter Sirge Fotokool, Tartust. Fotokool pakub alates 2016. aastast tööalast väljaõpet, samuti täiendusõpet. Kursustele on oodatud nii need, kes puutuvad fotograafiaga kokku tööalaselt kui ka need, kes soovivad taotleda kutsetunnistust.

Selle fotonäituse ajendiks sai Rail Baltic. „ Ütleme kohe ära, et see ei ole protest RB vastu, vaid selle marsruudi ja viisi vastu, kuidas meie väikest Eestimaad raisatakse. Jääb tunne, et kui maast puudu tuleb, siis saame piiri tagant kohe juurde küsida, nagu lõpmatut ressurssi. Loodus on meie ainuke kõige hinnalisem vara, ilma selleta pole siin väiksel maal enam mingit väärtust!“, põhjendab kahe raba loo sündi ja pealkirja valikut Peeter Sirge.

Peeter Sirge fotokooli õpilased külastasid terve aasta vältel korduvalt Rääma ja Männiku raba. Nad täheldasid, et nende rabade tulevik on kurb, raudtee kavandatakse läbi nende kahe raba ja suhteliselt laugaste lähedale. Selle tulemusena saab kõvasti kannatada ökoloogiline tasakaal ning väheneb linnuliikide ja metsloomade arvukus. Tõenäosus, et need rabad hävivad, on väga suur.

Fotode autorid väga loodavad, et see mälestus piltide näol, mis nendest rabadest maha jääb, puudutab hinges ka vaatajaid ja sunnib endalt küsima, mida sa tahad jätta oma tulevastele põlvedele, kas ilusat elurikkusest pakatavat loodust või musta maa?

Kokku käis Rääma ja Männiku rabas matkamas 29 loodus- ja fotohuvilist, nendest 14 otsustasid jagada seda ilu sellel näitusel paljudega.

Fotokool tänab Rääma raba giidi, Mati Koset, tänu kellele saadi veel ühte nii kaunist raba tundma õppida!