fbpx

XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” tuletee tervituskontsert ja simman Kuressaares

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” tuletee tervituskontsert ja simman Kuressaares

2. juunil kell 17.00 Kuressaare kesklinnas XXXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” tuletee tervituskontsert ja simman Kuressaare kesklinnas!

2019 aastal möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub 20. korda.

Tule teekond algab Saaremaalt 2. juunil ja lõpeb 4. juuli õhtul Tallinnas Kalevi staadionil, kus kell 19.00 algab XX tantsupeo esimene etendus.

2. juuni hommikul jõuab tuli Saaremaale. Läbides päeva jooksul erinevaid kihelkondi jõuab õhtuks Kuressaarde, kus tulelatern kauni muusika saatel raekotta hoiule jääb. Tule tervituseks korraldab Kuressaare Kultuurivara kell 17.00 algava linna kooli- ja täiskasvanute kooride ning rahvatantsurühmadega kontserdi kesklinnas. Puhkpillisära lisab Kuressaare Linnaorkester. Kontserdile järgneb simmani, kuhu on oodata ansamblit Tuulelõõtsutajad.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemine on avamäng juubelipeole, kandes endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. 2019. aastal saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üle-eestiline tuletulemine 1989. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. Tuletulemine ehk laulu- ja tantsupeo tuleteekond on ettevõtmine, mille käigus tuuakse laulu – ja tantsupeo tuli I laulupeo hällist Tartust Tallinnasse.

Tule teekond saab alguse 1. juunil Tartust, kus XXVII laulu- ja XX tantsupeo “Minu arm” kunstilised toimkonnad päikesetõusul laulu- ja tantsupeo tule süütavad. Järgnevad 33 päeva on aga tuli maakondade hoida, liikudes läbi terve Eesti. Iga maakond annab peotule piduliku rituaaliga järgmisele üle.

juuni 02 2019

Details

Date: 2. juuni, 2019
Time: 17:00 - 21:00
Üritus Categories: ,

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website