fbpx

Urmas Sisask 60 – Tähistaeva festival / Ekvatoriaaltaevas

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Urmas Sisask 60 – Tähistaeva festival / Ekvatoriaaltaevas

URMAS SISASK 60
Kontserdisari
TEEKOND UNIVERSUMI SÜDAMESSE
„Tähistaeva tsükkel” klaverile ja jutustajale

17.09, kell 18.00,Kuressaare Kultuurikeskuse Suur saal
“Ekvatoriaaltaevas”, YukoYoshioka (Jaapan, klaver), Sepo Seeman (jutustused).

“Ekvatoriaaltaevas” on neljas osa Urmas Sisaski monumentaalsest “Tähistaeva tsüklist”.
See 5-osaline aastatel 1980-2018 valminud teos on helilooja sõnul tema elutöö.

Urmas Sisaski 60. juubelisünnipäeva tähistamiseks toimub Tallinnas ja üle Eesti kontserdisari „Teekond universumi südamesse”, mille kümnel kontserdil esitatakse „Tähistaeva tsükkel” tervikuna. Teos annab muusikalise vaste 88 tähtkujule ehk kogu teadaolevale tähistaevale, samuti Eesti vanarahva tähistaeva nägemusele.

„Ekvatoriaaltaevas” kujutab muusikas ekvaatorilähedasi tähtkujusid nagu Fööniks, Kalad, Skorpion, Lõunakroon jt. Sarja luues käis helilooja mitmel pool ekvaatori läheduses tähevaatlusi tegemas. Muusikas on tunda ekvaatori kuuma hingust, lõunamaade tuliseid rütme ja rammestunud äraolekut. Tähelegendid, mida jutustab Sepo Seeman, pärinevad Aafrikast ja Ameerikast, aga ka Hiinast ja Uus-Guinealt. Loodusrahvad elasid kooskõlas taeva ja maaga, tähistaevas nende kohal ja maa nende jalge all oli üks tervik. Tähistaevas jõuab kontserdil meieni ka nähtavana – lavale on projitseeritud salapärane ja imekaunis taevalaotus kogu oma täiuses.

Kontserdisarjas esinevad helilooja kauaaegsed koostööpartnerid: pianistid Lauri Väinmaa, Johan Randvere, jaapani pianist YukoYoshioka (kellele on pühendatud tsükli 4. osa „Ekvatoriaaltaevas”), Piret Väinmaa, Tiiu Sisask, Maila Laidna. Tähemüüte jutustavad Peeter Volkonski ja Sepo Seeman.

Urmas Sisaski tähistaeva lummus septembris üle Eesti.

KOOSTÖÖPARTNERID: Kultuuriministeerium, EESTI KULTUURKAPITAL, SELVER, Kleeps24

Hea kontserdi külastaja, palume üritusele tulles kinni pidada kõigist Terviseameti ja Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud turvanõuetest ja käitumisreeglitest! Nõuded leiab Terviseameti kodulehelt terviseamet.ee. Palume publikul hoida distantsi, pesta ja desinfitseerida käsi ning haigena koju jääda. Aitäh!

september 17 2020

Details

Date: 17. september, 2020
Time: 18:00 - 21:00
Cost: 4€ – 6€
Üritus Categories:
Website: Visit Event Website

Korraldaja

ART Solutions OÜ
Email: