fbpx

UMA ja Guido Kangur – Autogramm iseseisvuspäevaks.

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

UMA ja Guido Kangur – Autogramm iseseisvuspäevaks.

Õhtu vestlust juhib Tõnis Kipper.

Eesti luulet loeb Guido Kangur – Eesti Draamateatri kauaaegne näitleja. Lisaks lugematutele rollidele oma koduteatris, on ta teinud kaasa ka teistes Eesti teatrites, paljudes tele- ja raadioteatri meelelahutus- ja lastelavastustes, filmides, muusikalavastustes, suveprojektides ja teleseriaalides.  Talle on omistatud Ants Lauteri nimeline auhind (1990), Suur Ants: Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meespeaosatäitjale (2000), Eesti Teatrikriitikute Ühenduse Hea Teatri Auhind (2002) ja Väike Ants: Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meeskõrvalosatäitjale (2008), Eesti teatri auhind parima meeskõrvalosa eest (2011). 2011.a. omistas president Guido Kangurile Valgetähe IV klassi teenetemärgi.

On mitut sorti draamanäitlejaid, on mitut sorti näitlejapopulaarsust, aga ülimuslik on neist ikka populaarsus, mille toob kaasa lavaline, intellektuaalne haare. Ja Guido Kangur on tänapäeva Eesti teatris ilma kahtlusteta üks laiema haardega näitleja.
Guido Kanguri ja UMA koostöö sai alguse 2010.aasta sügisel ning jätkus läbi 2011.aasta RMK ja Eesti Kontserdi sarjas „Eesti Metsa Lugu“.

UMA koosneb kahest muusikust – Robert Jürjendalist ja Aleksei Saksast – kes panid duole aluse 2007. aasta alguses. Muusikute kava koosneb enda kirjutatud paladest, mida iseloomustab klassikaline vormistus, nordic ambient atmosfäär ning vaba ja džässimprovisatsioonid. Aleksei Saks esineb trompetil ja väga harva kasutataval corno da caccia’l ning Robert Jürjendal kitarril, kasutades live-elektroonikat.

UMA on andnud välja 2 cd-plaati „Civitas Soli“ (2008) ja „Hymn To Undiscovered Land“ (2010). UMA on esinenud mitmetel festivalidel: Tallinna Kultuuripäevadel Peterburis, Tallinn Music Week’il, Matsalu Loodusfilmide Festivalil, Viljandi Kitarrifestivalil, ECMi muusika festivalil „Täiuslik vaikus“, London Jazz Festivalil, Jazzkaarel, Ateena Jazz Festivalil.
2011. aastal pakkus UMA muusikalist kosutust Rootsi kungapaarile ja kutsutud külalistele Eesti presidendi Toomas Hendrik Ilvese riigivisiidi ajal Rootsi.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara

Kuressaare Kultuurivara 2017/2018 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.

veebruar 19 2019

Details

Date: 19. veebruar, 2019
Time: 19:00 - 20:30
Cost: 5€