fbpx

Trio Sclavis – Pifarély – Courtois Prantsuse džässi suurmeistrid

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Trio Sclavis – Pifarély – Courtois Prantsuse džässi suurmeistrid

🎶 Trio Sclavis – Pifarély- Courtois Prantsuse džässi suurmeistrid neljapäeval, 13. oktoobril kell 19.00 Thule Kojas

Kontserdisari „ECM live“

Louis Sclavis (klarnet)
Dominique Pifarély (viiul)
Vincent Courtois (tšello)

Pea 35 aastat kestnud koostööst hoolimata suudavad trio veteranidest liikmed nii teineteist kui ka publikut uue kooslusena üllatada.

Prantsuse džässi vanameistrite Louis Sclavise, Dominique Pifarély ja Vincent Courtois’ kontserdil tuleb ettekandele nende ühise albumi „Asian Fields Variations“ muusika. Trio salvestas albumi septembris 2016 Lõuna-Prantsusmaal Pernes-les-Fontaines’is Studios La Buissone’is. Samas stuudios on salvestatud ka sarja „ECM live“ kunstilise juhi Kristjan Randalu plaat „Absence“.

Plaadifirma ECM juhi Manfred Eicheri produtseeritud album „Asian Fields Variations“ on võluv, kapriisne ja salapärane originaalkompositsioonide kogu, milles sulavad ühtseks hõljuvaks helipaletiks džäss-, kammer-, klassikaline ja maailmamuusika.

Sellel albumil ilmneb kohe tohutu kamraadlikkus ja esitatavale muusikale omane kaasasündinud lüürilisus.

Sclavise klarnetid liiguvad üle nende loomuliku ulatuse, alates kõrgetest nootidest kuni bassklarneti vahemiku lõpuni, pakkudes tugevat tuge oma kolleegidele või kasutades ainulaadset tooni pillidel, et keerutada meloodilisi jooni keelpillide kohal.

Vincent Courtois‘ tšello on selles vormis suurepärane vara, kui mängitakse pea- või kontrameloodia liini, nagu on kuulda lõpul “La Carrière”, mis võib olla selle silmapaistva albumi ilusaim lugu.

Pifarélyi viiul on sageli nagu „ekslik laps”, ettearvamatud meloodilised kritseldused, mis ilmuvad kõige vähem oodatud ja dissonantse sõnastuse korral, ning täiustatud tehnikate kasutamine üheaegselt ridade loomiseks. Samas võivad olla vapustavalt keerulised või ühe noodiga read, mis ületavad traditsioonilise klassikalise tooni või noodistuse, mis on täis sündmusi ja üllatusi.

Piletiinfo:
Täispilet 10€
Pensionär 8€
Õpilane/üliõpilane 4€

Pääsmed müügil Kuressaare kultuurikeskuse kassas, PILETILEVIs  ja tund enne algust kohapeal. Üritusele sissepääs vaktsiinipassi või negatiivse testitulemuse ettenäitamisel.

Korraldaja: Kuressaare Kultuurivara
Kuressaare Kultuurivara 2021/2022 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid.
Facebooki üritus: Trio Sclavis – Pifarély- Courtois Prantsuse džässi suurmeistrid neljapäeval, 13. oktoobril kell 19.00 Thule Kojas

oktoober 13 2021

Details

Date: 13. oktoober, 2021
Time: 19:00 - 20:00
Cost: 4€ – 10€
Üritus Categories:

Venue

Thule koda

Uus 20, Kuressaare, 93814 Saare maakond
Kuressaare,

+ Google Map

Phone:

474 1111

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website