fbpx

Näitus “Plats! Väärikas kahanemine. 8 linna”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Näitus “Plats! Väärikas kahanemine. 8 linna”

31. oktoobril kell 14:00, avaneb korraga kaheksas Eesti väikelinnas näitus “Plats! Väärikas kahanemine. Kaheksa linna” (“Square! Positively Shrinking”), mis pidi algselt sel kevadel esindama Eestit Veneetsia arhitektuuribiennaalil.

Videosilla abil jõuab näitus korraga live-ülekandega inimesteni Võrus, Elvas, Raplas, Rakveres, Kuressaares, Tõrvas, Valgas ja Põlvas.

Pärast avaürituse lõppu teevad linnaväljakul ja näitusel ekskursiooni Mari-Liis Männik ja Katrin Männik.

Rahvusvahelise publikuni Veneetsias jõuab näitus kevadel 2021.

Kuressaare Kultuurikeskuse fuajees (Tallinna tn. 6) on näitus avatud kuni 14. novembrini.

„Plats! Väärikas kahanemine. Kaheksa linna“ keskendub kahanevate linnade elukeskkonna kvaliteedi parandamisele avatakse üheaegselt Tõrvas, Põlvas, Valgas, Raplas, Võrus, Kuressaares, Elvas ja Rakveres. Kõikide nende linnade linnaväljakud on valminud viimastel aastatel “Eesti Vabariik 100” arhitektuuriprogrammi “Hea avalik ruum” raames. Näituse autorid on Jiri Tintera, Kalle Vellevood, Garri Raagmaa, Martin Pedanik ja Paulina Pähn.

Näituse „Plats! Väärikas kahanemine. Kaheksa linna“ autorite sõnul on rahvastiku kahanemise põhjused globaalsed, kuid tagajärjed lokaalsed. Üks viis, kuidas selle nähtusega võidelda, on keskenduda elukvaliteedi parandamisele ning kohatunnetuse ning -identiteedi tugevdamisele. Kvaliteetsel linnaruumil on selles võitluses väga oluline roll ning selle heaks saavad linnad ja arhitektid väga palju ära teha. Kaheksa näitust aitavad teadvustada arhitekti võimalusi – ent ka vastutust – elukeskkonna kvaliteedi eest seismisel ja selle tõstmisel.

Vaata teiste linnade näituste avamisaegu: https://eestiarhitektuur.ee/…/veneetsia…/

Näitust korraldab Eesti Arhitektuurikeskus ja partneriks on Eesti Arhitektide Liit. Näitust toetavad Kultuuriministeerium, Rahandusministeerium, Eesti Kultuurkapital, Rakvere Linnavalitusts, Rapla Vallavalitsus, Võru Linnavalitsus, Valga Vallavalitsus, Elva Vallavalitsus, Põlva Vallavalitsus, Saaremaa Vallavalitsus, Tõrva Vallavalitsus, Balti Kultuurifond.

oktoober 31 2020

Details

Start: 31. oktoober, 2020 14:00
End: 14. november, 2020 14:00
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare kultuurikeskus

Tallinna 6
Kuressaare, Saaremaa 93819

+ Google Map

Phone:

452 0700

Visit Venue Website