fbpx

Küünlavalguskontsert “Uue aasta ootuses”

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Küünlavalguskontsert “Uue aasta ootuses”

31.detsembril kell 22 Kuressaare Laurentiuse kirikus küünlavalguskontsert „Uue aasta ootuses”

Orelimuusika sõpradel avaneb taaskord võimalus kuulata lummavat ja kordumatut orelimuusikat.

Kuressaare Laurentiuse kirikus toimuvatel “Oreli rõdukontsertidel” astub Edoardo Narbona üles organistina. Võime julgelt väita, et Edoardo Narbona on mänginud oreli meie südameisse – orel ei ole enam kõrgel ja kaugel, vaid meile väga lähedal….

31. detsembri küünlavalguskontserdil “Uue aasta ootuses” on kaastegev Triin Ella (metsosopran), Annikki Aruväli (tšello), Edoardo Narbona (orel).

Triin Ella

Õppinud Tallinna Ülikooli kultuuritöö ja koorijuhtimise erialal. Eesti Muusikaakadeemia klassikalise laulu erialal (2001) ja omandanud samas magistrikraadi kammerlaulu erialal (2004, prof. Mati Palm). Paralleelselt õpingutega täiendas Triin Ella end Leipzigi Felix Mendelssohn Bartholdy nimelises Muusika- ja Teatri Kõrgkoolis prof. Regina Werner-Dietrichi juhendamisel (2003–2004).

Triin Ella on esinenud mitmete kammermuusikaprogrammidega „Muusika läbi pisarate“ (Kontsertetendus I. Kàlmàni elust ja loomingust); „Tribute to Tango“ (A: Piazzolla muusikast),; “Jenny, Polly, Nanna” (K. Weilli muusikast),; „Üks suhkrutükk“ (operetti ja muusikaližanrit tutvustav projekt lastele) – koostöös (Eesti Kontserdiga),; „La Testa. Armastuse hüsteeria“; „Sekventsid“ (kaasaegne muusika) – koostöös Eesti Interpreetide Liiduga. Vaimuliku muusika kavadega on Triin Ella esinenud nii Eestis kui ka välismaal.

Triin Ella on täiendanud end nii laulja kui ka lauluõpetajana Soomes ja Saksamaal ning tegutseb hääleseadjana mitmete kooride juures. Alates 2010. aastast on ta hääleseade ja laulu eriala õpetaja Tallinna Muusikakeskkoolis.

Edoardo Narbona

Itaalia dirigent, pianist ja organist. Õppinud Giuseppe Verdi nimelises Torino konservatooriumis oreli, kompositsiooni ja orkestridirigeerimise erialal. Oli aastatel 2013–2016 festivali “Terre del Nord Torino” kunstiline juht. On dirigeerinud Euroopa eri paigus ning olnud alates 2003. aasast kammerorkestri I Musici di San Grato kunstiline juht. Praegu on Läänesaarte Kammerorkestri kunstiline juht ning dirigent Kuressaare muusikakoolis.

2017. aastal pälvis ta Saaremaa kultuuripärli auhinna ning sai Kuressaare Kaunite Kunstide stipendiumi laureaadiks. Samal aastal sai tema juhatatav Läänesaarte Kammerorkester Kultuurkapitali Saaremaa ekspertgrupi aastapreemia.

Annikki Aruväli

Õppinud tšello erialal Tartu H. Elleri nimelises muusikakoolis Reet Metsa ning EMTA-s Peeter Paemurru ja Henry-David Varema juures. MTÜ Muusikakoda juhatuse liige, “Terre del Nord Torino” festivali ja Läänesaarte Kammerorkestri produtsent ja projektijuht ning tšello ja kontrabassi õpetaja Kuressaare muusikakoolis.

31. detsembri küünlavalguskontserdil on kavas:

G.F.Handel, G.Giordani, A.Stradella, H. Wolf,

A Vivaldi, F Peeters, P.A Yon ja J. S. Bach.

Küünlavalguskontsert saab olema väärikas lõpp 2019. aastale.

Kontserdi korraldaja:

Kuressaare Kultuurivara

2019/2020 hooaja toetaja on Saaremaa Spaa Hotellid

Lisainfo: www kultuurivara.ee

Facebook: Kuressaare kultuurikeskus

detsember 31 2019

Details

Date: 31. detsember, 2019
Time: 22:00 - 23:00
Cost: 5€
Üritus Categories:

Venue

Kuressaare Laurentiuse kirik

Tallinna 13
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Phone:

453 6560

Visit Venue Website

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website