fbpx

Kultuursed Laupäevad

Loading Üritused
  • Sündmus üritus on möödas

Kultuursed Laupäevad

Juba teist aastat järjest toimuvad Kuressaare keskväljakul Kultuursed laupäevad – esinevad Saaremaa erinevate piirkondade rahvatantsijad, rahvamuusikud ja teised taidluskollektiivid.

26.06 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Kuressaare linn kutsub: laulu- ja tantsuselts Kanarbik (juhendajad Reet Lõugas ja Jelena Pšenitšnaja), segarühm Piiprelld (juhendaja Eena Mark ).

3.07 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Pöide kihelkond kutsub
Naisrühm „KUPAR” / (4 tantsu), juh. Anne Keerd – Tornimäe Rahvamaja
Naisrühm „VÖRREL” / (4 tantsu), juh. Anne Keerd – Laimjala Rahvamaja
Naisrühm „KEDRUS” / (3 tantsu), juh. Eevi Pärt – Laimjala Rahvamaja
Naisrühm „TANTSULUST 60+” / (2 tantsu), juh Marje Hinsberg – Lihula Kultuurimaja / külalisena

Päevajuhid: Juuli – Krista Riik ja Maali – Inga Rand

10.07 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Jaani ja Karja kihelkonnad ja Muhu saar kutsuvad

Muhust esinevad folklooriansambel UIJEE (juhendaja Leena Peegel) (tegutsenud 6 aastat, esitavad vanu muhu laule ja lugusid), folkloorirühm ÄTSES j(uhendaja Anne Keerd) (tegutsenud alates 1985. aastast. selle aja jooksul on rühmal olnud päris mitu juhendajat: Ätse looja – Liivi Ülem.), naisrühm TOKKROES (juhendaja Anne Keerd) (nooremate naiste tantsurühm. Nende tragide naiste esinemist on nautida saanud nii oma kodu saarlane, kui ka kauge välismaalane.), Muhu SEGARÜHM (juhendaja Anneli Tamm) (Segarühm on tegutsenud kolmkümmend aastat, juhendaja on ikka Anneli. Reisitud ja tantsitud on kodus, kui ka kodust kaugemal.Tantsupisikut on ohtralt süstitud ka oma rühma lastele, kes tantsimisest ja üldse heast sõpruskonnast oskavad lugu pidada ja seda teistelegi jagada.), PEETER DUDNIK pillimees ja lugud looja.Peeter on igati tubli j traksis muhulane. Oma lugusid on tal juba üksjagu, võiks öelda, et lausa palju, nii palju, et kaks plaati on valmis saanud ja kolmanda plaadi tegu käib. Selle uhke loomingulise töö eest tunnustati Peetrit Muhu valla 2020 kultuuripreemiaga.

Karja kihelkonnast segarühm LEISBERG Karja kihelkonnast (juhendajad Juhan ja Kadri Kanemägi) ja nende sõbrad- rahvamuusikaansambel KIRIME Tõrvast (juhendaja Thea Leitmaa).

Jaani kihelkonnast Orissaare kultuurimaja noorte segarühm NOH! (juhendaja Anne Keerd)

17.07 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Salme rahvamaja kutsub nautima Sörvemaa kultuuri: meesansambel Sõstrad (juhendaja Veikko Lehto), regilauluansambel Ammuker ja rahvapill Sörvemaa sörmitsejad (juhendaja Mari Lepik), meeste regilauluansambel Soe jutt (juhendaja Oliver Parrest)

24.07 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Mustjala ja Kihelkonna kutsuvad: Südameasjad.
Esinevad mõlema rahvamaja lauljad ja tantsijad.

31.07 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Lümanda ja Taritu kutsuvad: Lümanda külakoor (juhendaja Ülle Reinsoo), Lümanda väärikate tantsurühm Mõnusad (juhendaja Ulvi Põld), Taritu meesansambel (juhendaja Reet Laht)

07.08 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Kuressaare kultuurikeskus kutsub Kuressaare Merepäevade Laadalavale Raiekivi säärel nautima kell 12:00 segarühm Piiprellid ja kell 16:000 segarühm Tantsusarvikud esinemisi

14.08 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Valjala kihelkond kutsub: segarühm ja naisrahvatantsurühm MariAnnid (juhendaja Maia Tõhk), karmośkamängija Raimo Kald, Sakla memmede tantsurühm Viktooria (juhendaja Ulvi Põldema), kandlerühm NobeNäpud (juhendaja Õie Pärtel)

21.08 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Püha kihelkond kutsub:
AIN HANNUS on Haeska külast pärit lõõtsamees, kellel lõõtsamehe staaži 18 aastat. Lõõtsalugusid mängib ta Karl Nammi pillil, mille ehitusaasta 1978. Rahvalaulude laulmine on Ainile alati südamelähedane olnud, mängitud on ka erinevaid pille, aga rahvalaul ja lõõtspill koos annavad just selle õige olemise rahvamuusikale.
NOORTERÜHM ÖIETI koosneb 14 aastat Saaremaa Ühisgümnaasiumi noortest, kes alati on osalenud Saaremaa tantsupidudel. Nendel aastatel oldi kohal ka tantsupidudel Tallinnas. Armastatakse väga koos reisida ning erinevatel festivalidel oma tantsuoskusi näidata. Viimasel suurel tantsupeol oli ühel rühmal võimalus kanda Püha kihelkonna rahvarõivaid. Tantsitakse erinevaid pärimustantse, kuid lemmikuteks on siiski Maido Saare tantsud. Tantsurühma juhendab Eena Mark.
Sõpradena astuvad üles:
LAUSA LUST on Ida-Virumaal tegutsev, 6 aastat noor tantsurühm, üks elurõõmus ja kokkuhoidev seltskond, kel tants südames ja naeratus näol. Repertuaari kuuluvad Eesti autorite tantsud ning eriti meeldivad need kõige marulisemad. Oma nime vääriliselt otsitakse rõõmsatest tantsudest üles see viimanegi rõõmukilluke. Tantsurühma moto kõlab: “Tantsime nii, et lausa lust oleks vaadata!” Tantsurühma juhendab Anu Pungas.

RISTO PAISTE JA RICHARD TOOMANN on noored muusikud, kes tegelevad laulmise ja pillimänguga. Koos on mängitud nüüdseks juba kuus aastat. Muusika on aga nende elus olnud tähtsal kohal juba lapsepõlvest saati. Repertuaari kuuluvad nii tänapäevased hitid kui aastakümnete tagused menulaulud.

28.08 12:00 KULTUURNE LAUPÄEV – Kaarma ja Kärla kutsuvad: Tõmba Jüri (juhendaja Virge Varilepp), Aste Antsakad (juhendaja Eena Mark), Tantsutõrud (juhendaja Maia Tõhk), Kaarma Kargus (juhendajaKai Kiik), Pööris (juhendaja Kalle Kadarik) ja lõõtsamees Urmas Rahnik

Projekti toetab Eesti Rahvakultuuri keskus.

 

juuni 26 2021

Details

Start: 26. juuni, 2021 12:00
End: 28. august, 2021 13:00
Üritus Categories: ,

Venue

Kuressaare keskväljak

Tallinna 2
Kuressaare, Eesti

+ Google Map

Korraldaja

Kuressaare Kultuurivara
Phone: 452 0700
Email:
Website: Visit Organizer Website